Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

Rodzina DataConnect w komplecie

Obrazek

Case IH, Steyr i New Holland dołączyły do producentów John Deere, Class i platformy 365FarmNet tworząc tym samym wspólny system wymiany informacji DataConnect.

Jan Beba17 lipca 2021, 14:45

Ta koncepcja umożliwia wgląd w dane dotyczące floty pojazdów różnych marek na jednej wybranej przez rolnika platformie. To bardzo dobra wiadomość dla gospodarstw z mieszaną flotą maszyn.

Dzięki porozumieniu zawartemu przez powyższych producentów gospodarz może wybrać, z której platformy wymiany danych: Claas Telematics, John Deere Operations Center, AFS Connect (Case IH), S-fleet (Steyr) czy PLM Connect marki New Holland będzie korzystał w swoim gospodarstwie.

Wcześniej dostęp do takich informacji wymagał obsługi dodatkowego portalu dla każdej marki. Dzięki temu nowemu podejściu klienci mają wgląd w dane dotyczące parametrów pięciu różnych maszyn wchodzących w skład ich floty,  w tym:

  • aktualna lokalizacja maszyny,
  • historyczna lokalizacja,
  • ilość paliwa w zbiorniku,
  • aktualny status maszyny na polu,
  • prędkość maszyny.

Każdy operator/właściciel maszyn rolniczych, który chce skorzystać z tej opcji po prostu musi uzyskać zgodę na przeglądanie wszystkich maszyn na platformie, która najbardziej mu dopowiada. Po połączeniu maszyny innych producentów automatycznie pojawiają się w portalu. Pojazdy są wyświetlane z ikonkami w kolorze danej marki.

DataConnect nie wymaga dodatkowego sprzętu ani oprogramowania i zapewnia bezpieczne przetwarzanie danych. Rozwiązania te mogą być zastosowane do setek tysięcy maszyn, które już zostały połączone z systemem.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)