Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

Sekator z inteligentnym wspomaganiem? To to możliwe

Obrazek

Ból ręki przy przycinaniu roślin w ogrodzie może niedługo odejść w zapomnienie. Wszystko za sprawą nowych narzędzi jakie na rynek wprowadzi m.in. firma Bosch. 

Jan Beba6 maja 2018, 06:00
EasyPrune to nowy sekator ogrodowy firmy Bosch, który zapewnia wygodne cięcie jedną ręką dzięki elektrycznemu wspomaganiu. Niezależnie od tego, rodzaju wykonywanej przycinki technologia Power Assist doda siły rękom, a gałęzie o średnicy aż do 25 mm nie będą problemem. Elektryczne wspomaganie uruchamiane jest tylko wtedy, gdy siła potrzebna do cięcia jest większa od siły rąk. Sekator rozpoznaje ten moment poprzez nacisk na oba uchwyty sekatora. 

Od materiałów włóknistych, np. łodyg zwiędłych tulipanów, aż do grubszego i twardego drewna – sekator EasyPrune szybko tnie każdy materiał. Taki efekt gwarantuje system cięcia Bypass, umożliwiający płynną pracę noży. Cięcia są dokładne i nie ma potrzeby ich powtarzania, natomiast krawędzie roślin pozostają gładkie, Obydwa noże sekatora EasyPrune są wykonane ze stali nierdzewnej wysokiej jakości. W razie potrzeby górny nóż można szybko wymienić za pomocą dołączonego w wyposażeniu klucza sześciokątnego.

Sekator ogrodowy EasyPrune może przeciąć nawet 450 gałęzi o grubości 25 mm na jednym cyklu ładowania akumulatora. Do narzędzia dołączona jest ładowarka micro USB, która umożliwia szybkie i łatwe ładowanie narzędzia. Wskaźnik stanu akumulatora informuje o postępie ładowania, a w czasie pracy wskazuje pozostałą do wykorzystania rezerwę energii. Sekator waży 490 g.


1 z 1
Elektryczny sekator Bosch.

Elektryczny sekator Bosch.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)