Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

SIMA: Zdalny monitoring od ciągnika po glebę

Coraz więcej targowych nowości trudno zobaczyć gołym okiem. John Deere oprócz gamy nowych maszyn na targach Sima prezentuje dwa systemy zdalnej diagnostyki.

Jan Beba26 lutego 2019, 12:04
Rozbudowany system wsparcia serwisowego to jedna z tegorocznych nowości amerykańskiego producenta. Machine Dashboard, czyli Pulpit Zarządzania Maszyną to zdalne narzędzie diagnostyczne opracowane przez John Deere. W ten sposób jeszcze bardziej ułatwia serwisowanie sprzętu przez zdalne łączenie z maszyną i zaawansowaną analizę danych. To ma przyspieszyć lokalizację i usunięcie problemu.

Nowa usługa daje możliwość zdalnego monitorowania maszyny i wysłania powiadomienia za pośrednictwem systemu telematycznego JDLink do dealerów John Deere. Na podstawie zgody klienta dane telematyczne maszyny JDLink są automatycznie analizowane dzięki opatentowanemu algorytmowi. Wyniki od razu są przedstawiane dealerowi. Umożliwia to łatwą i szybką identyfikację maszyny wymagającej natychmiastowej naprawy lub konfiguracji.

Nowy system wykorzystuje możliwości narzędzia Expert Alerts (Alarm Eksperta). Dzięki temu narzędziu dealer jest informowany o potencjalnym ryzyku  zużycia elementów  maszyny, z jasnymi instrukcjami, jak rozwiązać rozpoznane problemy. To z kolei klientom i dealerom podjąć decyzję o ewentualnej wymianie mocno zużytych elementów. Wspomniane narzędzia są fabrycznie instalowane w nowych maszynach samobieżnych John Deere i mogą być oferowane przez dealerów w najnowszych modelach, w tym ciągnikach serii od 6M do 9R, opryskiwaczach samojezdnych, kombajnach i sieczkarniach.


Monitorowanie bilansu azotowego1 z 2
Pulpit Zarządzania Maszyną to zdalne narzędzie diagnostyczne opracowane przez John Deere.

Pulpit Zarządzania Maszyną to zdalne narzędzie diagnostyczne opracowane przez John Deere.

2 z 2
Celem systemu Live Nbalance jest monitorowanie na żywo bilansu azotowego w glebie.

Celem systemu Live Nbalance jest monitorowanie na żywo bilansu azotowego w glebie.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)