Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

System DataConnect już działa

Obrazek

Na targach Agritechnica 2019, firmy Claas, John Deere, 365FarmNet i CNH Industrial zaprezentowały niezależny od producenta interfejs DataConnect do transmisji danych w chmurze. Po pomyślnym przetestowaniu serii wstępnej w gospodarstwach rolnych i firmach usługowych na różnych rynkach, DataConnect  jest już dostępny online i może być wykorzystywany do przesyłania danych maszyn.

Jan Beba2 listopada 2020, 22:48

DataConnect umożliwia wymianę istotnych danych maszyn między platformami i pozwala użytkownikom na dostęp do wszystkich informacji dotyczących floty obejmującej maszyny różnych producentów na jednej, wybranej przez siebie platformie. Poprzednio dostęp do tych informacji był utrudniony i wymagał korzystania z oddzielnych portali internetowych lub platform udostępnianych przez poszczególnych producentów, co wiązało się z koniecznością wielokrotnego wykonywania tych samych czynności. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Struktura rozwiązania opartego na bezpośrednim połączeniu chmur umożliwia bezproblemowy i zautomatyzowany przepływ danych bez udziału rolnika. Wymiana danych w czasie rzeczywistym pozwala na podgląd na żywo informacji o całej flocie maszyn. Co więcej, DataConnect nie wymaga dodatkowego sprzętu ani dodatkowych składników oprogramowania i zapewnia bezpieczną obsługę danych.

Data Connect w całości nie zastąpi rodzimej platformy, ale dzięki nowemu podejściu farmerzy mogą wyświetlać pięć różnych rodzajów danych maszyn z posiadanej floty:

  • bieżącą pozycję maszyny,
  • historyczną pozycję maszyny,
  • poziom paliwa w zbiorniku,
  • stan maszyny na polu,
  • prędkość jazdy maszyny.


Każdy rolnik  może wybrać preferowaną przez siebie firmową platformę cyfrową, na której wyświetlane będą wszystkie dane. Po nawiązaniu połączenia na ekranie automatycznie pojawią się także informacje o maszynach innych producentów. Pojazdy wyświetlane są z ikonami w kolorach odpowiadającymi poszczególnym markom lub widoczne są w polu informacji ikony. Grupa CNH Industrial pracuje jeszcze nad interfejsem i podłączy się niebawem. Obecnie w systemie razem z 365FarmNet połączone są systemy Claas i John Deere.


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)