Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

Ursus będzie produkował ekologiczne auta dostawcze. Akcje spółki poszły w górę

Znana, polska marka Ursus od lat przeżywa swoje wzloty i upadki. Kiedyś był to krajowy gigant w produkcji ciągników rolniczych, w ostatnich latach spółka w ramach dywersyfikacji działalności postawiła także na produkcję autobusów oraz kosiarek ogrodowych, pilarek spalinowych czy glebogryzarek. Teraz Ursus rozpoczyna kolejny projekt - zajmie się produkcją przyjaznych środowisku samochodów dostawczych.

Bartłomiej Czekała19 lutego 2021, 07:27
Jak informuje portal businessinsider.com.pl, w stworzeniu tego nowego produktu spółce ma pomóc firma BLF Corporation z Korei, z którą Ursus podpisał memorandum of understanding (MoU), które dotyczy współpracy w zakresie projektów motoryzacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem prac nad elektrycznym pojazdem użytkowym o masie całkowitej do 3,5 tony. Po podpisaniu tego dokumentu i podaniu informacji do wiadomości publicznej, kurs giełdowy Ursusa wzrósł o ponad 31%!

Współpraca polsko-koreańska ma doprowadzić do produkowania w zakładach Ursusa co najmniej dwóch wersji pojazdów dostawczych o masie całkowitej do 3,5 t. Jedną z nich ma być auto napędzane elektrycznie z akumulatora, drugi typ samochodu ma mieć napęd wodorowy. Po stronie firmy BLF Corporation mają być dostawy podstawowych komponentów i wsparcie inżynierskie procesów produkcji, a po stronie Ursusa jest budowa pojazdów na bazie dostarczonych komponentów i homologacja samochodów dostawczych na rynek europejski. Pierwsze modele tych pojazdów mają być dostępne pod koniec 2021 roku.

Dla spółki Ursus, która na Giełdzie Papierów Wartościowych jest od 2008 roku, umowa z BLF Corporation może być szansą na nowy impuls biznesowy. Od kilku lat firma przechodzi restrukturyzację, często zmienia zarząd i zmaga się z kłopotami finansowymi. Mimo to wprowadza do oferty także nowe modele ciągników z silnikami Deutz i zupełnie inną od dotychczas prezentowanej stylistyką nadwozia, wzorowaną na zachodnich producentach.

bcz

Źródło: businessinsider.com.pl

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy