Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

Wystawa kombajnów przyszłości w Turynie

Obrazek

Od 16 stycznia do 13 lutego br. Nuvola Lavazza w Turynie organizuje wystawę kombajnów przyszłości, skierowanych na rynek kawy. Maszyny stworzone zostały przez osiemnastu studentów, studiów magisterskich na kierunku projektowania transportu IED Turin.

Patrycja Bernat28 stycznia 2023, 06:00

Wystawa ma miejsce w atrium Nuvola Lavazza, światowej siedzibie sławnej marki kawy z Turynu. Studenci zostali podzieleni na sześć zespołów i pracowali pod okiem Davida Wilkie i Guido Bianco z CNH Industrial Design, a także Floriana Seidla, kierownika ds. projektowania Grupy Lavazza. Zadaniem studentów było podejście do półprzemysłowego zbioru kawy i zabranie pod uwagę ograniczeń, potencjału upraw na małą skalę, a także tych zlokalizowanych na zboczach i znacznych wysokościach.


Sektor przemysłowego zbioru kawy

— Projekt, stanowił wspaniałą okazję do dyskusji, która dzięki szerokiej gamie wskazówek i pomysłów pozwoliła nam poszerzyć nasze spojrzenie na nowe i nieoczekiwane perspektywy. Odkrycie, w jaki sposób uczniowie byli w stanie zbadać i odpowiedzieć na potrzeby, które stopniowo pojawiły się w kontekście zbierania kawy, było fantastycznym doświadczeniem i źródłem nowych inspiracji – podkreśla Florian Seidl, kierownik ds. wzornictwa Grupy Lavazza
Centrum Wzornictwa Przemysłowego CNH, a także Lavazza nawiązali współpracę z Europejskim Instytutem Wzornictwa, tak aby dać studentom możliwość okrycia rynku przemysłowego zbioru kawy.


Innowacyjne projekty maszyn

- Młodzi studenci są kluczem do przyszłości i są otwarci na nowe technologie. Mogą zatem dawać nowe pomysły, jakby wyjęli je prosto z pudełka, tak jak zrobili to projektanci IED ze swoimi propozycjami innowacyjnych projektów maszyn wykorzystywanych do zbierania kawy - powiedział David Wilkie, kierownik działu wzornictwa przemysłowego w CNH Industrial.

Czytaj także: Pierwsze roboty pracują już na polach. Jak sobie radzą?

New Holland i kombajny przyszłości

Cały projekt skupia się na tym, aby stworzyć maszyny mniejsze, tak aby dopasować je do rozmiarów plantacji. Kombajn prezentowany na wystawie w Turynie, potrafi zebrać zdumiewające 70% ziaren kawy, w porównaniu do tradycyjnych maszyn, które używane są w czasie zbiorów. Budowanie projektu na już istniejącym nie jest łatwe i wymaga nowego definiowania innowacyjnych układów, a także rozwiązań technicznych, czy wykorzystania materiałów o mniejszym wpływie na środowisko. Te wszystkie wartości odpowiadają firmie New Holland, która jest jedną z marek CNH Industrial.


opr. Bernat Patrycja
Źródło: inf. pras New Holland
Fot: New Holland TwitterPicture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)