Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

Zniknie OmniStar. Będzie nowy sygnał korekcyjny Claas

Obrazek

Nowy satelitarny sygnał korekcyjny Claas SatCor z globalnym zasięgiem i dokładnością do 5 cm zaoferuje firma Claas. Sygnał ten niebawem zastąpi w ofercie producenta system OmniStar.

Jan Beba29 stycznia 2019, 17:47
Na najbliższych targach SIMA we Francji po raz pierwszy zaprezentujemy nasz nowy sygnał satelitarny Claas SatCor – powiedział w trakcie konferencji „Rolnictwo precyzyjne w Polsce - dziś i jutro. Rolnictwo 4.0“ w Kamieniu Śląskim Christian Messinger z Claas Easy w Dissen (foto).


System SatCor dostępny będzie na całym świecie, tzn. we wszystkich regionach, gdzie prowadzone są prace polowe. Sygnał oferował będzie dokładność na poziomie:
  • do 15 cm (SatCor 15), co umożliwi dokładne wykonanie podstawowych prac uprawowych, nawożenia, oprysków czy zbioru zbóż i zielonek.
  • do 5 cm (SatCor 5) do precyzyjnego siewu kukurydzy, buraków, rzepaku i zbóż.

W opracowanym przez programistów z Dissen systemie zintegrowano nowe systemy pozwalające na szybsze (do 10 minut) łączenie i rozpoczynanie pracy po krótkotrwałym rozłączaniu sygnału korekcyjnego, np. wskutek krótkiego wyłączenia maszyny (regulacja, naprawa) lub po wjechaniu w obszar bez zasięgu (np. okolice lasu). Wcześniej, w takich sytuacjach na ponowne połączenie z satelitami było trzeba czekać nawet 45 minut. W systemie OmniStar (Trimble), który oferowany przez firmę Claas będzie do 2020 roku, było to problemem. Dodajmy, że SatCor kompatybilny jest z oprogramowaniem terminali S7 i S10.

Jak powiedział Krzysztof Gomolla (foto poniżej) z Agrocom Polska roczny abonament za korzystanie z systemu SatCor 5 kosztuje 1100 euro, natomiast 12-miesieczny okres dostępności wariantu SatCor 15 wiąże się z wydatkiem 295 euro.


Po udostępnieniu nowego systemu użytkownicy sprzętu marki Claas mogą korzystać z prowadzenia satelitarnego na czterech poziomach dokładności:
  • EGNOS (do 20 cm),
  • SatCor 15 (do 15 cm),
  • SatCor 5 (do 5 cm),
  • RTK Field Base, RTK Farm Base i RTK Net pracujące z dokładnością (2-3 cm).


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)