Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Obora wielu opcji

05.12.2018

Drukuj

Obora wielu opcji

Artykuł dostępny


Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w oborach przeznaczonych dla ok. 100 krów jest boczny stół paszowy oraz podział na część dla młodzieży z pojedynczym rzędem legowisk i krów z 3 rzędami legowisk.

r e k l a m aW oborze Izabeli i Marka Nowakowskich w Janowie (woj. kujawsko-pomorskie) wcielono w życie inny pomysł. W budynku znajduje się przejazdowy stół paszowy o szerokości 5 m, ale umieszczony centralnie, który dzieli oborę na dwie części, w tym jedną z obszerną powierzchnią na płytkiej ściółce.

 – Wcześniej inwestowaliśmy w produkcję rzepaku, ale jego rynek jest bardzo nieobliczalny. Dużo mniejszy stres wiąże się ze sprzedażą mleka, bo zapłata jest co miesiąc – argumentuje Marek Nowakowski, który swoje rodzinne gospodarstwo z kilkupokoleniową tradycją przejął po rodzicach w 2013 r. i postanowił przekwalifikować je na produkcję mleka. Do tej pory utrzymywanych ok. 25 krów dojnych miało do dyspozycji uwięziową oborę z legowiskami ścielonymi słomą.

Polecany artykuł

Ustawa o ochronie zwierząt – Sejm wraca do tematuDlaczego hodowca zdecydował się na niestandardowe rozwiązania? Z czego jest najbardziej zadowolony i jak pracuje mu się w nowym obiekcie? – czytaj w najnowszym grudniowym wydaniu "top agrar Polska". Chcesz wiedzieć więcej – zamów prenumeratę.

mj
Fot. Jajor


Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Fakty są bezlitosne

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii