Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Premier Morawiecki odwiedził oborę na Podlasiu

12.01.2018

Drukuj

Premier Morawiecki odwiedził oborę na Podlasiu

Artykuł dostępny

Premier wielokrotnie podkreślał podczas dzisiejszego spotkania z rolnikami i dostawcami mleka we wsi Rębiszewo Studzianki na Podlasiu w oborze Emilii i Grzegorza Kuleszów jak ważną rolę pełnią rolnicy w społeczeństwie.

r e k l a m aMówił, że należy przeprowadzić kampanie reklamowe produktów polskich, w tym również przetwórstwa mlecznego w europejskich krajach w sieciach handlowych, ponieważ stajemy się coraz bardziej konkurencyjni na rynku europejskim.  Mleko z nowoczesnej obory z Rębiszewa odbiera Mlekovita.

Premier pogratulował przedstawicielom Mlekovity, którzy byli obecni podczas spotkania sukcesów, w tym również ogromnej ilości eksportowanych produktów.

Wymienił pakiet 5 ustaw, które mają pomóc w sprzedaży produktów mlecznych na naszym i zagranicznym rynku.

– Minister Krzysztof Jurgiel wdraża pakiet pięciu ustaw, które dotyczą promocji polskiej żywności, jej jakości, konkurencyjności czy wzmocnienia pozycji rozproszonych producentów względem dużych sieci zagranicznych - mówił nowy premier.

Wprowadzona została ustawa dotycząca ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników, która dała rolnikom możliwość zwolnienie z opodatkowania przychodów do kwoty 20 000 zł. Wdrożone zostały również przepisy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi.

Ponadto weszły w życie zmiany w ustawie o Produkcie polskim, określające przy spełnieniu jakich warunków takie oznakowanie może być użyte przez producenta. Jest to oznakowanie dobrowolne. Konsumentom daje gwarancje pochodzenia wyrobu. Dodatkowo wprowadzono ustawę o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych, która zmienia sposób wykorzystania środków funduszy promocji produktów rolno-spożywczych, tak aby środki te w większym stopniu wspierały podmioty, od których wpłaty na fundusze promocji pochodzą.

Premier Morawiecki wielokrotnie podkreślał istotę patriotyzmu względem polskiego produktu, apelując jednocześnie do konsumentów, aby wybierali produkty polskiego pochodzenia wspierając tym samym rodzimy rynek i naszych rolników. 

dkol

Fot. kprm.gov.pl

Przeczytaj więcej w wersji premium

article icon

Co wysiać po wymokniętych oziminach?

Zamów wersję premium

Galeria zdjęć

Premier Morawiecki odwiedził oborę na Podlasiu
Premier Morawiecki odwiedził oborę na Podlasiu
Premier Morawiecki odwiedził oborę na Podlasiu
Premier zwiedził także zakład Mlekovity.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii