Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Ogród>

Mój zaciszny zakątek I miejsce: W tajemniczym ogrodzie rodziny Szlosarków

Pierwsze miejsce i kosiarkę spalinowa STIHL RM 655 V wygrała pani Grażyna Szlosarek, która o swój ogród dba już ponad 30 lat. Wiele w nim zacisznych zakątków, w których można przysiąść i odpocząć.

Paulina Janusz-Twardowska19 sierpnia 2021, 12:18

Grażyna Szlosarek z mężem Grzegorzem oraz mamą o ogród w Jankowicach w woj. śląskim dbają już 33 lata. Dziś czas spędza tam już trzecie pokolenie.

– Wszystko zaczęło się od jednej sadzonki. W pierwszej kolejności zasadziliśmy iglaki – wspomina zwyciężczyni konkursu. –

Z każdym kolejnym sezonem dosadzaliśmy do nich inne rośliny, które do dziś osiągnęły znaczne rozmiary. Ogród Szlosarków pełen jest zacisznych zakątków, każdy urządzony w odmiennym stylu. To jakby żywe pokoje w tajemniczym ogrodzie, pomiędzy którymi wiodą zielone korytarze.

Właściciele całość zaaranżowali wg własnego pomysłu, własnoręcznie wsadzili każdą roślinę i sami zbudowali elementy ogrodowej architektury, włącznie z murami. Przy jednym z zakątków znajduje się dawny domek dla dzieci, który dziś jest papugarnią. Ostatnim dziełem zapalonych ogrodników jest tężnia solankowa, zasilana energią słoneczną.

Pan Grzegorz wymurował podstawę ze starej cegły, sercem są brzozowe witki. Mury okalające jeden z zakątków oplatają m.in. winobluszcz i milin. Wzdłuż nasadzone są derenie, pnące róże oraz byliny. Najbardziej ukochanymi przez panią Grażynę roślinami są wiosną tulipany, a latem hortensje ogrodowe i bukietowe oraz róże pnące.Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)