Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Ogród>

Mój zaciszny zakątek II miejsce: Spokój w towarzystwie wody

Drugie miejsce i myjkę ciśnieniową STIHL 170 PLUS zdobył pan Piotr Stegenka. Centralnym miejscem jego ogrodu jest wodospad płynący po skale przez niego stworzonej.

Paulina Janusz-Twardowska20 sierpnia 2021, 12:13
Piotr Stegenka wraz z żoną prowadzą gospodarstwo rolne w Guzach pod Żyrardowem (woj. mazowieckie). Pan Piotr od 2006 r. wolne chwile poświęca tworzeniu zacisznego ogrodu przy domu i pielęgnacji roślin.

Na część wypoczynkową składa się tu altana, przed którą znajduje się małe źródło wody sączącej się po skale oraz miejsce na leżaki przed stworzonym przez pana Piotra wodospadem. Wokół rosną iglaki dopełnione krzewami liściastymi oraz bylinami o różnobarwnych liściach. W ogrodzie dominują różne odcienie zieleni.

Uzupełnione kamieniem i podkładami kolejowymi w przejściach oraz płynącą po skałach wodą wprowadzają w ogrodzie spokój. Klimatu nadają fantazyjnie przycięta sosny pospolite, świerki srebrne i żywotniki. Głównym miejscem rodzinnych biesiad jest altana. Pan Piotr zaprojektował ją i wykonał wraz z teściem. Meble to również ich dzieło.Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)