Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Rodzina>Ogród>

Mój zaciszny zakątek wyróżnienie: Minimalizm ze szczyptą egzotyki

Pani Monika Walszczyk postawiła w swoim ogrodzie na minimalizm i ograniczoną liczbę kolorów. Jej aranżacja daje poczucie spokoju i pozwala się zrelaksować.
Paulina Janusz-Twardowska21 sierpnia 2021, 09:43

Nowoczesny ogród zaprojektowany i stworzony przez Monikę Walaszczyk pod Głubczycami (woj. opolskie) stwarza wrażenie uporządkowanego, ale też egzotycznego. Zasiadając w urządzonej w zeszłym roku altanie, można poczuć się jak na wakacjach.

– Nasz ogród ma 6 lat. Jest przedłużeniem domu. Utrzymuję ten sam styl we wnętrzach i na zewnątrz – mówi pani Monika.

Zakątek państwa Walaszczyków powstał w najbardziej nasłonecznionym miejscu w ogrodzie. Dzięki temu czas można tu spędzać od wiosny do późnej jesieni. Pergola wyposażona jest w przesuwne szyby oraz zamykany dach. Wokół altany, jak i w całym ogrodzie dominują różne odcienie zieleni, która rozjaśniona jest bielą i jasną szarością chodników. Rosną tu głównie różnego rodzaju iglaki, trawy oraz bukszpany (jest ich kilkadziesiąt), które pani Monika precyzyjnie przycina.

Rozweselającymi akcentami są białe i różowe hortensje. Egzotyczny wygląd nadają palmy oraz tuje formowane na kształt drzewek bonsai.Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)