StoryEditor

Jakich zmian w ustawie o ochronie zwierząt powinni spodziewać się rolnicy?

W tej kadencji Sejmu możemy się spodziewać wielu, niekoniecznie sprzyjających rolnikom, pomysłów dotyczących praw zwierząt. Już kilkudziesięciu posłów zapisało się do trzech różnych zespołów parlamentarnych zajmujących się zwierzętami. Większość z nich otwarcie opowiada się za wprowadzeniem wielu zakazów w działalności rolników.
28.11.2019., 14:11h
W czwartek rano, po raz pierwszy w tej kadencji, zebrał się Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt, do którego zapisało się już 33 posłów oraz dwóch senatorów. To najdłużej funkcjonujący w parlamencie zespół zajmujący się prawami zwierząt, na czele którego w poprzedniej kadencji stali Paweł Suski z PO oraz Krzysztof Czabański z PiS. Obecnie na przewodniczącą Zespołu wybrano posłankę Katarzynę Piekarską z Koalicji Obywatelskiej. Z kolei wiceprzewodniczącymi zostali: Marek Suski z PiS, Paweł Bejda z PSL oraz Katarzyna Kretkowska z Lewicy.

Wprawdzie tematy jakimi ma zająć się Zespół będą dopiero zgłaszane przez posłów, ale przewodnicząca Katarzyna Piekarska już zapowiedziała, że jedną z pierwszych inicjatyw będzie zwołanie Kongresu Praw Zwierząt. Na jego forum ma zostać omówiona sprawa nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. W poprzedniej kadencji Sejmu w takiej ustawie zapisano m.in. zakaz uboju rytualnego, hodowli zwierząt futerkowych oraz udziału zwierząt w cyrkach. W tej kadencji oczekiwania będą raczej podobne.

- Liczę na merytoryczną pracę w ramach parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Prezes deklarował kie...
Pozostało 54% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. kwiecień 2024 13:34