Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Bydło>Organizacja produkcji bydła>

Chiny potrzebują więcej produktów mlecznych

Obrazek

W ubiegłym roku wielkość importu produktów mlecznych do Chin wzrosła o 20,4%. Rok wcześniej (czyli w 2015) import ten uległ spadkowi o 8,1%.

Aleksandra Galus2 lutego 2017, 14:55

Wzrost o 20%
Największy procent przyrostu wśród zaimportowanych produktów przypadł na mleko pełnotłuste w proszku (wzrost aż o 20,9% w skali rocznej).

Mleko i śmietanka zyskują na znaczeniu


Jednocześnie zauważalny był też większy popyt importowy mleka i śmietanki – ten przez ostatnie cztery lata wzrósł aż o 586%. Dzięki temu, że surowce te stały się tak istotne, zyskały jedną z dominujących pozycji wśród wszystkich kategorii chińskiego importu przetworów mlecznych, wyprzedzając nawet mleko w proszku.

Wześniejszy spadek popytu


Przypomnijmy, że wcześniejsza silna redukcja chińskiego popytu na PMP była jedną z przyczyn trwającej od I kwartału 2014 r. do I kwartału 2016 r. spadkowej fazy cyklu na globalnym rynku mleczarskim. 
 
Produkcja serów w UE
Jeśli chodzi o produkcję serów w krajach Wspólnoty, to do końca września 2016 r. we wszystkich krajach unnijnych wytworzono prawie 6,83 mln ton serów. Jest to o ok. 2,6% więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Wzrost ten był możliwy przede wszystkim dzięki zwiększeniu produkcji serów w Niemczech (o 0,8%) oraz w Holandii (o 6,7%). A ponieważ są to kraje dominujące w produkcji serów w skali unijnej, stąd zmiany te tak znacząco przyczyniły się do podniesienia ogólnego bilansu w UE. I to mimo, iż produkcja we Francji (drugiego najważniejszego dostawcy serów) po trzech pierwszych kwartałach spadła o 2,3%.    ag


Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy