Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Organizacja produkcji bydła>

Dobrostan bydła we Francji – będą nowe wymagania

Obrazek

Od 1 stycznia 2022 roku we Francji mają obowiązywać nowe przepisy w zakresie dobrostanu bydła.

Marcin Jajor23 stycznia 2021, 08:00
Dobrostan zwierząt coraz częściej pojawia się nie tylko na ustach samych hodowców, którzy chcą produkować bardziej efektywnie, opinii społecznej ale także polityków. Tak dzieje się we Francji, gdzie od 1 stycznia 2022 roku mają obowiązywać nowe przepisy w tym zakresie.

Jak można przeczytać na portalu L’Action agricole picarde, wszystkie gospodarstwa będą musiały posiadać specjalnie przeszkolona osobę w dziedzinie dobrostanu zwierząt. Oprócz tego wymogu, opublikowany 20 grudnia 2020 roku dekret (nr 2020–1625) mówi, że osoba ta będzie w szczególności odpowiedzialna za podnoszenie świadomości osób wykonujących swoją działalność w kontakcie ze zwierzętami.To jednak nie koniec.

Ministerstwo Rolnictwa we Francji będzie mogło również wymagać od profesjonalnych hodowców szkoleń w zakresie wdrażania praktyk hodowlanych przyjaznych dla dobrostanu zwierząt, zakazane będzie też: „stosowanie technik hodowlanych, które mogą powodować niepotrzebne cierpienie zwierząt, biorąc pod uwagę wrażliwość danego gatunku oraz stan fizjologiczny zwierząt.”

Zmiany w zakresie dobrostanu zwierząt we Francji to efekt m.in. jednej z obietnic obecnego rządu, który zapowiadał, że jednym z priorytetów będzie właśnie poprawa dobrostanu zwierząt i zwalczanie znęcania się nad nimi.

mj


Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)