Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Organizacja produkcji bydła>

Federacja domaga się zniesienia kar

Obrazek

Hodowcy bydła i producenci mleka apelują o łagodniejsze przepisy w zakresie kwotowania produkcji mleka.

21 maja 2014, 13:53

Ostatni rok kwotowy przed uwolnieniem limitów produkcji mleka, to duże wyzwanie dla hodowców bydła. Obawy związane z prawdopodobieństwem spadku cen i nowe inwestycje w gospodarstwa, które mają poprawić naszą kondycję w konkurencji o światowe rynki zbytu wymagają dużego zaangażowania i ogromnych nakładów finansowych. Zdaje sobie z tego sprawę Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka. W swoim stanowisku, Leszek Hądzlik – prezydent organizacji – proponuje w ostatnim roku kwotowym odstąpienie od karania krajów członkowskich i producentów mleka za przekroczenie krajowej kwoty mlecznej w sytuacji, gdy cała Unia nie przekroczy globalnego limitu. Dobrym rozwiązaniem byłoby także odstąpienie od rozliczenia referencyjnej zawartości tłuszczu w mleku skupowym, zwiększenie krajowej kwoty mlecznej o 2% oraz uruchomienie rekompensat za przyznane producentom indywidualne ilości referencyjne. W przypadku tych ostatnich, szczególnie potraktowane powinny być te, które dostawcy mleka nabyli za własne środki.

mjWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)