Weź udział w konkursie i wygraj odpicowanego Ursusa!  
   

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Lely w kolorze żółtym

07.10.2020

Drukuj

Lely w kolorze żółtym

Artykuł dostępny

r e k l a m a

Firma Lely nie próżnowała przez ostatnie dwa lata. Tyle właśnie czasu minęło od ostatniej żółtej rewolucji, kiedy to (w sierpniu 2018 roku) zaprezentowała Lely Orbiter, a wiec nowy automatyczny system do przetwarzania mleka surowego, pozyskiwane przez robota udojowego bezpośrednio na mleko spożywcze, które trafia do butelek i jest gotowe do picia. Od tego czasu rolnicy mają możliwość wprowadzania na rynek własnego mleka bezpośrednio do konsumentów, pomijając pośrednictwo przetwórcy.

Teraz – jak podkreślali przedstawiciele Lely – przyszedł czas na kolejne rozwiązania, które z jednej strony mają wyjść naprzeciw coraz większej świadomości konsumentów oczekujących produktów regionalnych o unikatowych walorach odżywczych i pochodzących ze ściśle określonych gospodarstw, a z drugiej zmierzać do bardziej zrównoważonej, przyjaznej środowisku produkcji rolnej.

– Żyjemy w gwałtownie zmieniającym się świecie, w którym populacja stale rośnie. Desperacko potrzebujemy hodowców, ponieważ przewiduje się wzrost zapotrzebowania na żywność o 70% do 2050 r. Wpływ hodowli na środowisko jest również coraz mocniej kontrolowany, a przepisy stają się coraz bardziej surowe. Hodowcy bydła mlecznego muszą więc zmienić sposób pracy, aby zagwarantować sobie przyszłość – mówił André van Troost, CEO Lely podczas specjalnej prezentacji Lely Future Farm Days, która odbyła się online 6 października br. w oborze!

r e k l a m a

Firma prezentuje wizję gospodarstwa przyszłości, w którym koncentruje się na zwierzętach. Rutynowe czynności są na niej automatyzowane, co pozwala hodowcom na skupienie się na innych, ważnych aspektach. Idea ta jest konsekwentnie realizowana, również w przypadku zupełnie nowych produktów zaprezentowanych podczas wspomnianego spotkania. Mowa o Lely Sphere, Lely Exos oraz Lely Horizon.

Sposób na amoniak

Polecany artykuł

Serwis potrzebny od zaraz!

Pierwszy z nich to system obróbki obornika służący do separacji i ponownego wykorzystania przepływów składników mineralnych, a także zmniejszenia emisji amoniaku w oborze. Wszystko zaczyna się od oddzielenia części stałej od płynnej obornika (odchody płynne przepływają przez paski separujące do zbiornika, a stałe pozostają na podłodze) i precyzyjne wykorzystanie powstałych składników jako cenny nawóz na pola poprzez nawożenie w odpowiednim miejscu i we właściwym czasie.