Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Serwis potrzebny od zaraz!

Obrazek

Polska Izba Mleka apeluje o włączenie do grona osób mogących korzystać z pobytu służbowego w hotelach pracowników serwisu maszyn i urządzeń w zakładach i spółdzielniach mleczarskich.

Marcin Jajor3 stycznia 2021, 16:39
Według Polskiej Izby Mleka nowe obostrzenia, obowiązujące od 28 stycznia br., które zakazują korzystania z hoteli w ramach przejazdów służbowych, głęboko dotkną branżę rolno-spożywczą, a szczególnie sektor mleczarski. Wszystko przez ograniczone możliwości prowadzenia serwisu maszyn i urządzeń wykorzystywanych w branży przetwórczej.

Organizacja pisze o tym w piśmie skierowanym do Mateusza Morawieckiego, prezesa Rady Ministrów oraz Grzegorza Pudy, szefa resortu rolnictwa, w którym wnioskuje o niezwłoczne włączenie do grupy osób, które mogą korzystać z pobytu służbowego także pracowników serwisujących urządzenia i maszyny na potrzeby tego sektora.

Jak uzasadnia PIM, zdecydowana większość obsługi urządzeń zapewniana jest przez międzynarodowe serwisy. Są to wyjątkowo precyzyjne urządzenia, których naprawa lub wymiana wiąże się z koniecznością obsługi przez wyspecjalizowany serwis producenta maszyn. Każdorazowe dłuższe unieruchomienie maszyn przetwórczych w sektorze mleczarskim generować może gigantyczne skutki finansowe dla przedsiębiorstwa, rolników i w efekcie gospodarki. Wprowadzone obostrzenia pozbawił możliwości korzystania z hoteli osobom serwisującym urządzenia i maszyny w zakładach przetwórczych, nierzadko w sytuacjach awaryjnych i wymagających natychmiastowej interwencji.

opr. mj/PIM
Fot. Jajor


Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)