Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Coraz niższe ceny tuczników

Obrazek

3,60 zł/kg żywca to najniższa cena deklarowana za tuczniki w bieżącym tygodniu w telefonicznej sondzie "top agrar Polska". W kolejnym tygodniu może być jeszcze gorzej.

Paulina Janusz-Twardowska10 marca 2015, 13:07

Kolejny tydzień przyniósł następne obniżki cen tuczników na naszym rynku. Coraz ciężej wynegocjować ze skupującymi ceny powyżej 4 zł/kg żywca. Takie stawki deklaruje zaledwie kilka zakładów mięsnych, wyłącznie za tuczniki wysokiej jakości. Pubojowo, w klasie E stawki spadły średnio o 10–20 groszy. W tym tygodniu najlepiej płaciły ZM Warmia Biskupiec, ZM Salus oraz Łmeat Łuków, ale przedstawiciele skupu zapowiadają, że czekają nas kolejne obniżki cen.

Wszyscy spoglądają na rynek niemiecki. gdzie obecnie cena tuczników na wbc wynosi 1,43 euro/kg. W środę spodziewana jest kolejna obniżka stawek, a to przy dość niskim kursie euro oznacza również spadki na krajowym rynku.

Na wzrost cen nie przekładają się także obowiązujące od wczoraj dopłaty do prywatnego przechowywania wieprzowiny, o czym pisaliśmy wczoraj (zobacz artykuł).
pj

Aktualne ceny skupu tuczników w kraju - sonda "top agrar Polska".Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)