Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Organizacja produkcji świń>

Czy Rosja znowu zdusi ceny tuczników?

Obrazek

Wystarczyła informacja o tym, że Rosja wstrzymuje import przetworów wieprzowych z Polski, aby na rynku znowu zasiać niepokój.

4 kwietnia 2014, 12:35

Już w czwartek 3 kwietnia skupujący przymierzali się do obniżki cenników na nowy tydzień. Obecnie za tuczniki w rozliczeniach za żywiec można otrzymać ok. 4,6-4,8 zł, a przy dużych partiach towaru ok. 5 zł/kg netto. Nikt jednak nie jest w stanie określić, jak głębokie spadki zanotujemy niebawem.

Jasne jest, że kolejne embargo nie jest wynikiem epidemii choroby ASF. W Polsce wirus afrykańskiego pomoru nie został wykryty w stadach hodowlanych tylko u dwóch padłych dzików, które zapewne przywędrowały z Białorusi. Jest to zatem efekt polskiego udziału w konflikcie rosyjsko-ukraińskim. Dlatego trudno przewidywać, jak sytuacja dalej się będzie rozwijać.

Na zachodzie Europy bieżący tydzień jest kolejnym stabilizacji cen tuczników. W Danii kilogram tucznika w przeliczeniu na wagę poubojową cały czas kosztuje 10,4 korony, a w Niemczech ok. 1,55 euro. Są to poziomy sporo wyższe niż u nas. Dlatego jest nadzieja, że teraz ceny może i spadną, ale będą to korekty symboliczne. jbWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)