Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Świnie>Organizacja produkcji świń>

Debata w Sejmie: Wieś nie może być skansenem!

Już po raz drugi w Sejmie zorganizowaliśmy debatę o problemach rolników w realizacjach inwestycji w budynki inwentarskie. Te nasilają się od lat i nadal trudno jest niemal we wszystkich województwach o uzyskanie pozwolenia na budowę chlewni, obory czy kurnika.

Bartłomiej Czekała7 lutego 2018, 18:24
W spotkaniu wzięli udział nie tylko członkowie sejmowej komisji, lecz także przedstawiciele resortów rolnictwa, inwestycji i rozwoju, członkowie organizacji ekologicznych oraz przede wszystkim rolnicy, zaproszeni przez naszą redakcję. Pisaliśmy o tym wydarzeniu szerzej TUTAJ.

Skrót relacji filmowej z tej debaty zamieszczamy poniżej.Mocny głos podczas tej dyskusji zabrał redaktor naczelny „top agrar Polska” Karol Bujoczek.

– Wobec rolników, tak jak wobec wszystkich Państwa – niezależnie od tego gdzie pracujecie – rosną wymaganie w zakresie wydajności pracy i poziomu wynagrodzenia. W gospodarstwach rolnych na kilku hektarach nie da się już dzisiaj w sielankowym obrazie wsi zagwarantować godziwego poziomu życia – mówił Karol Bujoczek.

Zachęcamy do obejrzenia w całości jego wypowiedzi.ZOBACZ RETRANSMISJĘ CAŁEGO POSIEDZENIA SEJMOWEJ KOMISJI ROLNICTWA I ROZWOJU WSI.

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ