Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Duo Slope – obniż koszt produkcji tuczników

27.11.2018

Drukuj

Duo Slope – obniż koszt produkcji tuczników

Artykuł dostępny

Producenci żywca wieprzowego wiedzą doskonale, że jednym z najwyższych kosztów eksploatacyjnych tuczarni jest energia elektryczna niezbędna do wentylacji pomieszczeń, w których utrzymywane są świnie. Już sam zakup niezbędnych urządzeń jest niemałym wydatkiem.

r e k l a m aDuo Slope to coraz bardziej popularny i realizowany w Polsce typ budynków przeznaczonych do tuczu trzody chlewnej. Maksymalnie krótki – do 100 dni – termin realizacji budowy pozwala szybciej rozpocząć tucz i wcześniej zacząć  użytkowanie, a zatem amortyzację budynku. W krajowych realiach oznacza to szybsze rozpoczęcie spłacania kredytu.

Koszt zużycia drogiej energii elektrycznej w tuczarni grawitacyjnej jest nieporównywalnie niższy niż w tuczarni z wymuszonym systemem wentylacji. Co bardzo ważne, w tuczarniach kurtynowych zachowane zostaje  pełne bezpieczeństwo tuczonych zwierząt podczas nieoczekiwanych przerw lub braku dostaw energii elektrycznej, bez kosztownych zabezpieczeń cyfrowych i automatycznych. Po opuszczeniu kurtyn następuje naturalna, grawitacyjna wymiana powietrza i przewietrzanie pomieszczeń.

Polecany artykuł

Jak oszczędzać energię w chlewni?W takich budynkach uzyskuje się zadowalające wyniki produkcyjne przy niższych nakładach finansowych.

Fot. Kaźmierski

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

Zobacz wideo

Obniż koszt produkcji tuczników! –Jan Kaźmierski (Hog Slat)

Galeria zdjęć

Forum Rolników i Agrobiznesu
Pokaż więcej zdjęć z tej galerii

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii