Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Organizacja produkcji świń>

Innova Canada - nowa ferma namnażająca Topigs Norsvin

Obrazek

Topigs Norsvin otworzył wczoraj oficjalne nową fermę namnażającą - Innova Canada. Ta ferma to dla firmy ważny krok w dalszym rozwoju.

Anna Kurek23 września 2022, 06:00

Nowa ferma namnażająca będzie częścią większego planu modernizacji i rozbudowy produkcji materiału hodowlanego w Kanadzie. Innova Canada przyczyni się do dalszego przyspieszenia postępu genetycznego w linii Z, jednej z linii, która stanowi podstawę lochy TN70. Dzięki tej inwestycji Topigs Norsvin spodziewa się zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na genetykę Topigs Norsvin, zwłaszcza w USA. Doprowadzi to również do przyspieszonego postępu genetycznego i szybszego rozpowszechniania wśród klientów na całym świecie.

Dyrektor ds. technicznych Hans Olijslagers powiedział: „Innova Canada jest częścią długoterminowej, zrównoważonej strategii hodowlanej Topigs Norsvin i znacząco przyczyni się do realizacji naszego celu, jakim jest jeszcze większy postęp genetyczny. Przyczyni się to w szczególności do sukcesu naszych klientów na całym świecie, ale tez świadczy o naszym zaangażowaniu w rynek północnoamerykański”.

Jedną z innowacji w nowej fermie namnażającej będzie wprowadzenie grupowego utrzymania loch w ciąży i otwieranych jarzm na porodówkach. Celem jest zachowanie pełnej zgodności z przyszłym kanadyjskim ustawodawstwem dotyczącym dobrostanu oraz ustawodawstwem innych krajów. Oznacza to również, że linie genetyczne będą hodowane do tego typu systemów utrzymania. Innova Canada jest całkowicie zasilana energią elektryczną i nie wykorzystuje kopalnych źródeł energii, takich jak propan czy gaz ziemny. Ponieważ 97% energii elektrycznej pochodzi z elektrowni wodnych, ferma wykorzystuje energię odnawialną i praktycznie bezemisyjną.

Kolejnym ważnym aspektem Innova Canada jest wysokie bezpieczeństwo biologiczne. Ferma znajduje się w pobliżu Plumas w Manitobie, na obszarze o niskim zagęszczeniu świń. W połączeniu z protokołami wysokiego bezpieczeństwa biologicznego, surowymi zasadami transportu i wysokimi poziomami monitorowania stanu zdrowia zwierząt, zapewni to najwyższy status zdrowotny świń i ciągłość dostaw.

Więcej informacji: www.topigsnorsvin.comPicture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)