Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium

Kolejny problem z budową chlewni

Obrazek

Po publikacjach, które ukazały się na łamach "top agrar Polska" i dotyczyły protestów przeciwko budowie oraz rozbudowie chlewni, napływa do naszej redakcji coraz więcej sygnałów od rolników, którzy borykają się z podobnymi problemami.

7 lutego 2014, 11:51

Staramy się na wszystkie sygnały odpowiadać i przedstawiać je naszym Czytelnikom.
Tym razem zajmiemy się kofliktem między Adamem Gierszewskim gospodarującym na 146 ha w Przechlewie (pow. człuchowski) a mieszkańcami tej wsi.
Rolnik bezskutecznie stara się o wydanie warunków zabudowy dla inwestycji polegajacej na powiększeniu istniejącej chlewni z 64 do 185 stanowisk dla macior.
Sąsiedzi są przeciwni rozbudowie, twierdząc, że sąsiedztwo tak dużej chlewni nie pozwoli im normalnie żyć.
Adam Gierszewski ma wszystkie dokumenty niezbędne do wydania decyzji administracyjnej przez miejscowego wójta, łącznie z raportem środowiskowym, który jest dla inwestycji pozytywny.
Wójt zarządził na piątek, 7. lutego rozprawę administarcyjną, gdzie strony sporu mają przedstawić swoje racje i spróbować dojść do kompromisu.
Relacja z tego spotkania już niebawem na łamach "top agrar Polska". bczWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)