Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Kontrola antybiotyków w tuczu

Obrazek

Już niebawem ubojnie będą miały możliwość przeprowadzenia szybkiego testu na obecność antybiotyków u dostarczonych świń.

Paulina Janusz-Twardowska4 maja 2017, 06:00
Naukowcy belgijskiego instytutu ILVO opracowali szybki test, na podstawie którego możliwe będzie sprawdzenie, czy w ślinie tuczników znajdują się pozostałości antybiotyków. Z założenia badanie i pobranie prób do analizy ma być przeprowadzane w kojcach poczekalni w zakładach ubojowych, a nawet w trakcie transportu.
Ślina do badań jest pobierana ze specjalnego sznurka próbobiorczego zawieszonego w miejscu łatwo dostępnym dla świń. Próby po rozcieńczeniu w specjalnym rozpuszczalniku są kierowane do badań laboratorium. Wynik jest gotowy po 10 minutach i pozwala ustalić, czy w tkankach świń nie ma już pozostałości po przeprowadzanych podczas tuczu antybiotykoterapiach.
Inicjatorem opracowania tego testu był Belgijski Związek Rzeźników i Wędliniarzy. Metoda została przetestowana w praktyce w pięciu zakładach mięsnych.
pj-t, źródło: DLG


Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)