Reklama zniknie za 11 sekund

Opanować liczne mioty

Dziś w miotach coraz częściej pojawiają się nadprogramowe prosięta, które należy objąć szczególną opieką, by wyrosły z nich pełnowartościowe tuczniki – mówił prof. Daniel Korniewicz (LNB), jeden z prelegentów zaproszonych na Forum Rolników i Agrobiznesu.

Paulina Janusz-Twardowska28 listopada 2016, 07:28

Gdy lochy dają liczne mioty samo standaryzowanie ich i meblowanie to często za mało, ponieważ w grupie i tak pozostają prosięta nadliczbowe, dla których brakuje czynnych sutków.

–  By je odchować można albo dostawić je do mamki naturalnej z poprzedniej grupy produkcyjnej, albo skorzystać z inkubatora i podawać im preparat mlekozastępczy – wskazywał alternatywy prof. Korniewicz.

Jeżeli na koniec okresu ssania pozostają one słabsze należy je dokarmiać specjalistycznymi preparatami po odsadzeniu. Po dwóch tygodniach powinny one dogonić rówieśników i przejść do kolejnego sektora chlewni jako część zaplanowanej grupy produkcyjnej.
pj-t

Więcej na temat żywienia prosiąt i loch w materiale poniżej.Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)