Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Robot myjący do chlewni

Obrazek

Roboty sprzątające opanowały salony naszych domów, ale czy taka technologia może być przydatna również w chlewni? Okazuje się, że tak! Poznajcie robota, którego na polski rynek wprowadza producent tego urządzenia - szwedzka firma Envirologic. 

Anna Kurek20 marca 2022, 06:19

EVO Cleaner to robot opracowany specjalnie do mycia i czyszczenia właśnie chlewni. Zdaniem producenta, szwedzkiej firmy Envirologic, umożliwia on automatyczne sprzątanie stanowisk i kojców niezależnie od pory dnia. Robota przyucza się do czyszczenia w prosty sposób, używając joysticka. Dzięki temu poznaje on optymalną procedurę mycia, w pełni dostosowaną do potrzeb i do wnętrza chlewni. Nauka odbywa się tylko raz, a wyuczony wzór czyszczenia jest zapisywany na lokalnym dysku oraz w chmurze. Procedury mycia można oczywiście modyfikować.

Producent urządzenia zwraca uwagę na to, że myjąc chlewnię ręcznie, pracownicy narażeni są na kontakt z dużymi ilościami pyłu organicznego i drobnoustrojów powodujących choroby. Używając robota, dba się zatem nie tylko o lepsze zdrowie świń, ale też pracowników oraz oszczędza czas, minimalizuje koszty i zużycie wody. Urządzenie może pracować samodzielnie, przez całą dobę i wysyłać SMS po zakończeniu pracy. Użytkownik zyskuje dzięki temu m.in. dłuższy czas suszenia poszczególnych komór.

 

Aby poradzić sobie w trudnym środowisku, robot jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, czyli stali nierdzewnej, aluminium, tworzywa sztucznego oraz bezobsługowych łożysk kulkowych.

EVO Cleaner kosztuje 35 tys. euro. Więcej informacji o tym produkcie znajdziecie na www.envirologic.se


Zobacz film z pracy EVO Cleaner Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)