Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Świnie>Organizacja produkcji świń>

Rolnicy dyskutowali w Sejmie o budowie chlewni

Brak możliwości inwestycji w budynki inwentarskie na wsi sprowadził 11 maja br. rolników do Sejmu.

Anna Kurek23 maja 2017, 10:16

– Burmistrz nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje odnośnie do budowy chlewni – mówił podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Tomasz Roziński, rolnik z Lubelszczyzny, który od 3 lat stara się o stosowane pozwolenia.

Po bardzo licznych sygnałach od rolników gospodarujących w różnych regionach Polski udało nam się zaprosić Was do Sejmu na posiedzenie Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które dotyczyło zmian, jakie należy wprowadzić w prawie, aby umożliwić budowanie nowoczesnych budynków inwentarskich na wsi. Spotkanie udało się zorganizować dzięki przychylności przewodniczącego Komisji Jarosława Sachajko.

Padało wiele ważnych głosów w tej sprawie. Piotr Włodawiec z Krajowego Związku Pracodawców i Producentów Trzody Chlewnej uważa, że niezbędne są przepisy, które pozwolą ukarać osoby nadużywające prawa do blokowania inwestycji.

Dziękujemy Wam za liczne przybycie oraz wiele głosów, które miały pokazać nie tylko problemy z jakimi się spotykacie starając się o pozwolenia na budowę, ale także pomysły na ich rozwiązanie.

Więcej o tym spotkaniu przeczytacie Państwo już w czerwcowym wydaniu „top agrar Polska”.  Zapraszamy do lektury!   aku


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ