Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Rynek trzody: Jak długo będą takie ceny?

13.04.2017

Drukuj

Rynek trzody: Jak długo będą takie ceny?

Artykuł płatny

O tym, że na rynku nie ma nadmiaru tuczników mówiło się od dawna, ale tylko w „kuluarowych” rozmowach. Ubojnie i pośrednicy w obrocie żywcem wieprzowym oficjalnie nie przyznawały się, że jest kłopot z zapewnieniem odpowiedniej ilości surowca do przerobu.

Mniejsza produkcja tuczników, dobre wyniki eksportowe

Teraz nie da się już dalej ukrywać, tego co od wielu tygodni wisiało w powietrzu. Impuls dali nasi zachodni sąsiedzi, u których mniejsza produkcja tuczników, po ubiegłorocznej redukcji stada podstawowego, zbiegła się z bardzo dobrymi wynikami eksportowymi głównie do Chin (z wyłączeniem przełomu stycznia i lutego, kiedy to dwie ubojnie musiały wstrzymać wysyłki do Państwa Środka – jednak na bardzo krótko). Efekt jest taki, że cena za Odrą ukształtowała się tydzień temu na poziomie 1,73 euro za kg wagi poubojowej w klasie E i w tygodniu przedświątecznym cena ani drgnęła – tradycyjnie niemal co roku w tym czasie ubojnie obniżały cenniki. Teraz nie mogą sobie na to pozwolić, bo podobno magazyny świecą pustkami, a ich uzupełnienie nie musi być wcale takie łatwe.

Przeczytaj pozostałe 83% artykułu

Kup dostęp do artykułu lub skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.

Płatność za artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Prenumerata

165,00 zł

/ rok

Zamawiam

Mam już konto prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii