Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

U nas chlewni nie zbudujesz!

Obrazek

Bariery administracyjne, protesty społeczne, nieprzychylność lokalnych władz czy ARiMR – to tylko niektóre powody, przez które producenci świń nie mogą rozwijać swoich gospodarstw.

Paulina Janusz-Twardowska29 lipca 2020, 12:21
Już od lat na łamach „top agrar Polska” opisujemy walkę rolników o możliwość rozwoju gospodarstw i budowy chlewni na własnej ziemi. O zmianie przepisów z zakresu Prawa budowlanego, które ułatwiłyby rolnicze inwestycje, z naszej inicjatywy nieraz rozmawiano na komisjach rolnictwa. I choć politycy deklarują walkę o krajowe bezpieczeństwo żywności, w prawie nie zmienia się nic, a producentom świń coraz trudniej rozwijać rodzimy biznes.

Z niezliczonych już rozmów z rolnikami, którzy borykali się z problemami z pobudowaniem chlewni, rysuje się obraz państwa bezprawia, w którym nie można wykorzystać potencjału własnego gruntu. Inwestorzy nie dość, że borykają się z protestami społecznymi na każdym etapie pozyskiwania pozwolenia na budowę, to bardzo często spotykają się z nieprzychylnością władzy gminnej i opieszałością pracowników rządowych agencji. Coraz częściej pojawiają się też kłopoty z pozyskaniem kredytów. Choć banki deklarują, że takowych udzielają, to w ostatnim czasie zaostrzyły kryteria zdolności kredytowych.

Poznaj historie czterech rolników, którzy od lat walczą o możliwość rozwoju swoich gospodarstw i zapewnienie lepszego bytu swoim rodzinom. Poznaj opinie ekspertów.
Czytaj nasz TOP RAPORT: Blokada inwestycji w sierpniowym wydanie „top świnie”.

Jeśli Ty również masz problem z pozyskaniem pozwolenia na budowę, pozyskaniem finansowania lub jakieś inne przyczyny blokują naszą inwestycję – PISZ lub DZWOŃ!
Paulina Janusz-Twardowska
61 869 06 60/p.janusz@topagrar.com.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)