Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Organizacja produkcji świń>

Zabezpiecz prace w chlewni na czas pandemii

Obrazek
Kwarantanna załogi obsługującej świnie – czy jesteś na to gotowy? Zwierzęta nie mogą pozostać bez opieki.
Anna Kurek20 marca 2020, 10:54

Uwaga, właściciele stad trzody chlewnej zatrudniający pracowników! Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że w przypadku wystąpienia infekcji czy nawet podejrzenia o zakażenie jednego z pracowników obsługujących zwierzęta, wszyscy inni mający z nim kontakt będę musieli być poddani 14-dniowej kwarantannie.  Należy mieć to na uwadze i opracować program awaryjny dla gospodarstwa na wypadek takiej sytuacji.

Jak wiemy nie ma przeciwwskazań do tego, aby rolnik sam lub ze swoją rodziną zajmował się własnymi zwierzętami w czasie ewentualnej kwarantanny – jeżeli tylko stan zdrowia mu na to pozwoli. Jednak dla większych obiektów, zatrudniających pracowników skierowanie załogi na kwarantannę może oznaczać poważne problemy.

Zwierzęta nie mogą pozostać bez opieki, a zatem jak najszybciej należy opracować plan awaryjny na wypadek, gdyby była konieczność izolowania części pracowników.

W najnowszym, kwietniowym wydaniu "top świnie" nasz ekspert, dr Grażyna Kusior opisuje jakie procedury wdrożyła na fermie, aby zabezpieczyć się na wypadek konieczności kwarantanny części załogi. Zapraszamy do lektury.


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)