Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Pogoda>

Czeka nas dość stabilny pogodowo weekend

Obrazek

 

Na najbliższe weekendowe dni synoptycy przewidują dość stabilną pogodę. Będzie umiarkowanie ciepło, bez przymrozków, z lokalnymi niewielkimi opadami deszczu. Poranne uciążliwe mgły wystąpią jutro w południowo-wschodniej Polsce i na krańcach północno-wschodnich.

Janusz Biernacki27 października 2022, 08:45
Na najbliższe weekendowe dni synoptycy przewidują dość stabilną pogodę. Będzie umiarkowanie ciepło, bez przymrozków, z lokalnymi niewielkimi opadami deszczu. Poranne uciążliwe mgły wystąpią jutro w południowo-wschodniej Polsce i na krańcach północno-wschodnich.
Czy to na czas relaksu, czy wytężonych prac polowych, warto wiedzieć, co czeka nas w pogodzie. Najważniejsze jej parametry to temperatura, opady i prędkość wiatru.
Temperatura
W piątek temperatura maksymalna wyniesie od 13°C na południowym wschodzie kraju, do 19°C na południowym zachodzie (patrz mapka; źródło IMGW). W sobotę synoptycy przewidują w tych rejonach od 14 do 20°C, a w niedzielę i poniedziałek 11–20°C.
Termometry minimalne wskażą natomiast w piątek i sobotę wartości od 9 do 12°C, a w niedzielę 6°C w woj. warmińsko-mazurskim do 12°C w wielkopolskim.
Opady
Weekendowe opady będą niewielkie i lokalne, rzędu 1–3 mm. W piątek będą przesuwać się z województw północnych na wschód kraju (patrz mapka; źródło IMGW). W sobotę w godzinach wczesno-porannych mogą wystąpić w woj. świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim i małopolskim., a po południu w woj. kujawsko-pomorskim i na wschód od Warszawy. W niedzielę deszcze mogą utrzymywać się w nocy w południowej części woj. mazowieckiego i w woj. lubelskim.
Prędkość wiatru
W weekend wiatr będzie wiał z kierunku południowego i zachodniego ze zmiennymi prędkościami. W piątek od 6–do ok. 10 km/godz. (patrz mapka; źródło IMGW) W sobotę od 8 km/godz. na zachodzie kraju do 15–20 km/godz. na południowym wschodzie. W niedzielę w godzinach porannych będzie to 5–10 km/godz. , a ok. godz. 18 od 3 km/godz. na wschodzie do 8 km/godz. na zachodzie kraju.
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)