Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Pogoda>

Zimowa aura nad Polską

Obrazek

Południe i wschód kraju od kilku dni mają prawdziwą zimę. Ale kolejne dni będą mroźne zwłaszcza W południowej Polsce.

Janusz Biernacki12 grudnia 2022, 16:56
Jak prognozują synoptycy, od wtorku do soboty na południu kraju wystąpią silne mrozy, do ok. –20°C, a w województwie podkarpacki od czwartku do soboty należy spodziewać się marznącego opadu deszczu, co dodatkowo utrudni tam sytuacje na drogach.
Z kolei na północnym zachodzie Polski w najbliższych dniach przewidywane są opady śniegu w przedziale od 10 do 15 cm, a lokalnie jego pokrywa może wzrosnąć do 20 cm. W części rejonu (zaznaczone na mapie na czerwono) prognozuje się też zawieje i zamiecie śnieżne, gdyż średnia prędkość wiatru wyniesie ponad 40 km/godz., a w porywach będzie on wiał z prędkością ponad 70 km/godz. (patrz mapa; źródło: IMGW).
Na skutek tych zjawisk pogodowych na drogach i polach utworzą się tam zaspy śnieżne. Na obsianych polach pokrywa śniegu chroni oziminy przed mrozem, natomiast drogowcy będą zmuszeni do stałego odśnieżania dróg, zwłaszcza tych powiatowych i lokalnych.
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)