Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Porady KRUS>

Koronawirus: Zasiłek chorobowy dla rolników przedłużony

Rząd wydłużył możliwość otrzymywania przez rolników zasiłku chorobowego w przypadku zakażenia koronawirusem. Dzienna stawka pozostaje niezmieniona i wyniesie 15 zł.

Kamila Szałaj29 września 2020, 17:48
W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie, zgodnie z którym przedłużona zostaje możliwość otrzymania zasiłku chorobowego dla rolników w kwocie 15 zł za każdy dzień czasowej niezdolności do pracy, trwającej nieprzerwanie nie dłużej niż 14 dni.  
Chodzi o niezdolność spowodowaną wirusem COVID-19: zakażeniem lub chorobą układu oddechowego.
Rozporządzenie ma obowiązywać przez okres trwania stanu epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. 
Nowe przepisy wchodzą w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, z mocą od dnia 5 września 2020 r.

ABC zasiłku chorobowego dla rolnika – pobierz specjalny poradnik!

Dla każdego rolnika dużym problemem jest choroba, która czasowo lub długoterminowo wyłącza go z aktywnej pracy w gospodarstwie. Dlatego warto wiedzieć na jakie świadczenia od KRUS można liczyć w przypadku choroby. W tym celu przygotowaliśmy dla wszystkich naszych Czytelników specjalny poradnik, który odpowiada na wiele pytań związanych z korzystaniem przez rolników, ich małżonków i domowników z zasiłków chorobowych.ksz, oprac. na podst. MRiRW, fot. pixabay.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)