Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Porady KRUS>

KRUS: od 1 lipca nowe numery kont bankowych do wpłaty ubezpieczenia!

Obrazek

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wydała ważny komunikat dotyczący rachunków bankowych do wpłat ubezpieczenia społecznego. Sprawdź koniecznie, bo już od jutra wchodzą zmiany!

Dorota Kolasińska30 czerwca 2022, 12:41

KRUS informuje, że już od 1 lipca 2022 r. nastąpi zmiana numeru rachunku bankowego, na który rolnicy dotychczas wpłacali składki na  ubezpieczenie społeczne (tj. ubezpieczenie emerytalno-rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie). 

Dla wpłat składek na ubezpieczenie zdrowotne (dotyczy to płatników, którzy są zobowiązani do samodzielnego opłacania tego rodzaju składek) służy inny rachunek.

Właściwy numer rachunku bankowego oddziały regionalnego KRUS, na który już od jutra należy uiszczać składki znajduje się w załączonej poniżej tabelce. Jeśli zdarzy się, że nie zmienisz numeru rachunku w przelewie (po 31 lipca dla składki na ubezpieczenie zdrowotne i po 31 października dla składki na ubezpieczenie społeczne) pieniądze wrócą automatycznie na Twoje konto. 


Co wpisać w tytule przelewu za ubezpieczenie?


KRUS przypomina, że obowiązkowo w tytule przelewu trzeba wpisać numer UNO, imię i nazwisko. W sytuacji braku tych informacji również pieniądze wrócą na konto płatnika, a opłata nie zostanie zaakceptowana, a tym samym składka nieopłacona. 

Nowe numery kont bankowych oddziałów terenowych KRUS

oprac. dkol na podst. KRUS
Fot. KRUS/Envato ElementsPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)