Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Porady mechanika>

Jak szybko usunąć nagar z rowka pierścieniowego?

Często za słabą kondycję silnika odpowiadają zużyte lub pęknięte pierścienie. Podpowiadam jak szybko usnuć nagar z rowka pierścieniowego.

Paweł Twardowski30 czerwca 2020, 14:37
Podczas remontu naszego Ursusa wykonywaliśmy pomiar ciśnienia sprężania i jak się okazało 6 cylinder miał zaniżoną kompresję. Ja obstawiałem pęknięty pierścień tłokowy. W takiej sytuacji konieczna jest wymiana uszkodzonych detali.

W praktyce największym wyzwaniem jest dokładne oczyszczenie tłoka z nagaru, zwłaszcza w rowkach pod pierścienie.

Mechanicy mają jednak sprawdzony sposób. Wystarczy przełamać stary pierścień. Elementy te wykonane są przeważnie z żeliwa i po przełamaniu powstaje ostra krawędź, która idealnie sprawdzi się w usuwaniu uporczywego nagaru nagromadzonego w rowku. Jedynie jeśli silnik został solidnie przegrzany może nie udać nam się złamać pierścienia. Na skutek wysokiej temperatury pierścienie tracą swoje właściwości i stają się miękkie jak plastelina.


Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)