Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Rodzina>Porady>

Dobra dieta - dobry sen. Które produkty pomagają zasnąć?

Obrazek
 

Aby dobrze spać, należy uważniej przyjrzeć się diecie, bo okazuje się, że nasz jadłospis ma ogromny wpływ na jakość snu! Zobacz, które produkty ułatwiają zasypianie!

31 grudnia 2022, 05:21
Dostarczając organizmowi odpowiednią dawkę snu, sprzyjamy regeneracji, redukcji stresu i napięć. Sen reguluje gospodarkę hormonalną, wpływa na układ odpornościowy, wagę ciała, nastrój, koncentrację, a także gromadzenie energii. Wysypianie się poprawia ogólne samopoczucie i dobre zdrowie.

Warto zbilansować posiłki, aby zawierały:

  • błonnik,
  • białko,
  • witaminy z grupy B, C i E,
  • kwasy omega-3,
  • magnez.

Produkty, które pomagają zasnąć

Melatonina to hormon, który pomaga nam zasnąć. Występuje naturalnie w wielu pokarmach roślinnych, np. w suszonych owocach i orzechach, zbożach: ryżu, kukurydzy, owsie. Poznaj inne produkty, które sprzyjają zapadaniu w sen.

Zobacz więcej na halowies.plWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)