Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Porady>

Jak dbać o dłonie zimą?

Obrazek
 

Zimą nasze ręce narażone są niesprzyjające warunki - wilgoć, mróz i wiatr. Stąd łatwo o ich przesuszenie, podrażnienie i szorstkość. Aby dłonie były odpowiednio odżywione i gładkie, warto zastosować kilka zabiegów pielęgnacyjnych. Jakich?

1 stycznia 2023, 06:36

Sam krem może nie wystarczyć. Jak zatem dbać o skórę dłoni zimą? Na pewno dobrze jest włączyć bogate w składniki aktywne maski, peelingi, eliksiry. Największym sprzymierzeńcem są produkty z witaminą E, kwasem hialuronowym, masłem shea, olejami: makadamia, jojoba, a także mocznikiem czy pantenolem.

Kremy na zimę mają chronić przed zimnem, wiatrem i mrozem. Ich zadaniem jest łagodzenie podrażnień i regeneracja. Skóra rąk pozbawiona jest dużej ilości gruczołów łojowych, dlatego jest tak podatna na negatywne działanie czynników zewnętrznych:

  • skóra dłoni błyskawicznie się odwadnia,
  • krem barierowy to najlepsze rozwiązanie,
  • skóra dłoni jest bardzo delikatna i szybko wysycha,
  • w czasie mrozów dłonie stają się suche i zaczerwienione.

Zimą myjąc dłonie sięgajmy po sprawdzone mydła dla delikatnej skóry, o neutralnym pH. Skuteczne są warianty hipoalergiczne i produkty z probiotykami zapobiegające uczuciu ściągnięcia. Mydła z proteinami i oliwą z oliwek. Warto pamiętać, aby zmarzniętych dłoni nie polewać mocnym strumieniem gorącej wody, aby ich nie przesuszyć. Po umyciu należy delikatnie osuszyć je ręcznikiem.

Zimą można zastosować rozszerzoną pielęgnację i wykorzystać serum, maski, a także peeling do dłoni. Nie tylko oczyścimy skórę, ale pozbędziemy się martwego naskórka. Ważne: nie należy stosować peelingu na podrażnione dłonie. Dobrej jakości peeling powinien zawierać składniki odżywcze. W tym miejscu warto wspomnieć o olejkach na skórki i paznokcie, które na pewno pozytywnie zadziałają na tę okolicę dłoni.


Jak jeszcze można dbać o dłonie oraz przygotować samodzielnie wspomagające ochronę dłoni maski i kremy? Zobacz więcej na halowies.plWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)