Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Porady>

Uwaga! Zimą zadbaj o psa

Obrazek

Na dworze mróz i śnieg. Nie pozwól by twój pies marzł. Przecież pilnuje gospodarstwa i jest przyjacielem rodziny. Sprawdź, jak w łatwy sposób zabezpieczyć psią budę.

Paulina Janusz-Twardowska10 lutego 2021, 10:34
Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to przyszedł najwyższy czas, by ocieplić psią budę i zapewnić merdającemu ogonem czworonogowi komfortowe warunki w te mroźne i śnieżne dni. Nie wiadomo, ile to jeszcze potrwa. Zima potrafi trzymać nawet w kwietniu.
Najwyższy czas ocieplić psią budę.
Najlepiej, żeby nie stała ona bezpośrednio na ziemi, ale na trocinach, styropianie lub macie izolującej. Gruby koc powieszony na wejściu zatrzyma zimne powietrze, śnieg i wiatr.
Do zaizolowania wnętrza domku dla naszego dużego czworonoga możemy wykorzystać słomę, a dla mniejszych piesków bardziej miękkie siano. Ściółka do wyłożenia budy powinna być zawsze sucha i czysta. Do ocieplenia wykorzystać możemy stare koce, rozpinane pokrowce (np. z trwałego i łatwego do czyszczenia materiału), materacyki z obszytej materiałem gąbki.
Co najmniej raz w miesiącu, a zimą nawet raz w tygodniu, należy zrobić porządki w psim domku.
Posłanie wewnątrz budy powinno być też okresowo zmieniane. Na przykład słoma lub stare koce mogą być moczone psimi łapami w czasie deszczowej pogody i powodować ich pleśnienie. Takie posłanie może być przyczyną problemów skórnych lub oddechowych.
Zimą, a szczególnie podczas minusowych temperatur musimy zadbać o to, aby nasz pies miał swobodę poruszania się, miał dostęp do miski z wodą (a nie lodem!) i niezmarzniętą karmą oraz możliwość schronienia się w każdej chwili w swoim ciepłym domu.Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)