Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Centrum Nauk Żywieniowych - współpraca rolników, naukowców i przetwórców

09.08.2018

Drukuj

Centrum Nauk Żywieniowych - współpraca rolników, naukowców i przetwórców

Artykuł dostępny

- Nie jesteśmy w stanie konkurować produkcją surowców z Brazylią Argentyną, czy Ameryką Północną, a na naszym kontynencie np. z Ukrainą czy Rosją. Naszą szansą i specjalizacją, mocno podkreśloną w „Planie dla wsi”, który ogłosił premier Mateusz Morawiecki, może być żywność wysokiej jakości – mówił w gmachu SGGW minister Jan Krzysztof Ardanowski. Szef resortu rolnictwa dodał, że powinno rozwijać się także rolnictwo ekologiczne. Zwrócił  uwagę na konieczność ścisłej współpracy rolników, przetwórców i naukowców.

r e k l a m a

- Wielką siłą polskiego rolnictwa, polskich produktów jest ich tradycyjny charakter, ale wiemy też, że w obszarze przemysłu rolnego trwa ogromny wyścig technologiczny – podkreślił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych to projekt Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. To nowoczesny budynek dydaktyczno-laboratoryjny przeznaczony do prowadzenia działalności naukowej w zakresie nauk o żywieniu człowieka oraz powiązanych z nimi działaniami wdrożeniowymi i edukacyjnymi. W przyszłości wyposażony będzie w unikatową aparaturę laboratoryjną umożliwiającą prowadzenie badań na poziomie światowym.

- Centrum, które powstanie na pewno będzie centrum na miarę nie tylko Polski, ale i świata – podkreślił rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego profesor Wiesław Bielawski.

Wartość inwestycji to ponad 100 milionów złotych. Budynek Centrum będzie miał powierzchnię ok. 7,5 tys. m kw., w którym zlokalizowanych będzie między innymi 15 sal dydaktycznych, 11 laboratoriów z 10 pracowniami i 2 halami oraz sala konferencyjna z zapleczem.dkol/ www.gov.pl/rolnictwo
Zdjęcie www.gov.pl/rolnictwo

Polecane dla Ciebie:

article icon

Emerytura "Mama 4 Plus" a pobyt za granicą

Czytaj

Galeria zdjęć

Innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych
Innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych
Innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii