Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>

Skupował zboże i nie wypłacał pieniędzy. 30-latek zatrzymany

Obrazek

Zatrzymany mężczyzna posługiwał się dany firmy, której nie był właścicielem. Skupował zboże, nie wywiązywał się z umowy i nie wypłacał pieniędzy. Oszukał pokrzywdzonych na ponad 100 tysięcy złotych. Nie wykluczone, że pokrzywdzonych jest więcej.

Patrycja Bernat3 maja 2023, 10:00
Janowscy kryminalni dokonali zatrzymania 30-latka, mieszkańca gminy Chrzanów, który posługiwał się danymi firmy, której nie był właścicielem w celu skupowania zboża. Za pomocą portali wyszukiwał ogłoszenia dotyczące sprzedaży zboża. Składał oferty, zawierał umowy, ale za zboże nigdy nie zapłacił. Suma strat szacowana jest na ponad 100 tysięcy złotych. Policjantom udało się zabezpieczyć 60 tys. złotych znajdujące się w mieszkaniu oszusta.


Fot. KPP Janów Lubelski.

Na tym etapie ustalono, trzy poszkodowane osoby, nie jest wykluczone, że może być ich więcej. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, zastosowano wobec niego dozór, a także zakaz opuszczania kraju. Jak informuje aspirant sztabowy Faustyna Łazur, za oszustwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.Fot i źródło: Fot. KPP Janów Lubelski.


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)