Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Spotkanie prezydenta i ministrów w sprawie odstrzału dzików

11.01.2019

Drukuj

Spotkanie prezydenta i ministrów w sprawie odstrzału dzików

Artykuł dostępny

W czwartek w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie prezydenta RP Andrzeja Dudy z ministrami rolnictwa i środowiska – Janem Krzysztofem Ardanowskim oraz Henrykiem Kowalczykiem, a także z Pełnomocnikiem Rządu ds. działań związanych z wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) na terytorium RP, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa Szymonem Giżyńskim oraz Głównym Lekarzem Weterynarii Pawłem Niemczukiem. W rozmowach wzięła również udział Halina Szymańska, Szef Kancelarii Prezydenta RP.

r e k l a m a

Tematem spotkania była kwestia zasadności odstrzału dzików w Polsce i w innych krajach europejskich jako formy zapobiegania i zwalczania ASF, zalecanej przez UE.
Jednocześnie omówiono także sytuację rolników polskich na obszarach dotkniętych występowaniem tej choroby i możliwości zminimalizowania ryzyka pojawienia się jej w innych miejscach.

Podczas spotkania Andrzej Duda zwrócił się do ministra środowiska o rozważenie wyłączenia z odstrzału wysokoprośnych loch.    oprac. ag

Polecane dla Ciebie:

article icon

Massey Ferguson z drugiej ręki

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii