Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>

Spotkanie prezydenta i ministrów w sprawie odstrzału dzików

Obrazek

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał wczoraj z ministrami rolnictwa i środowiska o słuszności odstrzału dzików w Polsce w kontekście rozprzestrzeniania się ASF.

Aleksandra Galus11 stycznia 2019, 10:17
W czwartek w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie prezydenta RP Andrzeja Dudy z ministrami rolnictwa i środowiska – Janem Krzysztofem Ardanowskim oraz Henrykiem Kowalczykiem, a także z Pełnomocnikiem Rządu ds. działań związanych z wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) na terytorium RP, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa Szymonem Giżyńskim oraz Głównym Lekarzem Weterynarii Pawłem Niemczukiem. W rozmowach wzięła również udział Halina Szymańska, Szef Kancelarii Prezydenta RP.

Tematem spotkania była kwestia zasadności odstrzału dzików w Polsce i w innych krajach europejskich jako formy zapobiegania i zwalczania ASF, zalecanej przez UE.
Jednocześnie omówiono także sytuację rolników polskich na obszarach dotkniętych występowaniem tej choroby i możliwości zminimalizowania ryzyka pojawienia się jej w innych miejscach.

Podczas spotkania Andrzej Duda zwrócił się do ministra środowiska o rozważenie wyłączenia z odstrzału wysokoprośnych loch.    oprac. ag


Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)