Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>

Średnie wynagrodzenie w ARiMR - ile wynosi? Pracownicy szykują się do strajku, a Ministerstwo przedstawia zarobki

Obrazek

Pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po nieudanej mediacji w ramach sporu zbiorowego szykują się do strajku. To efekt braku realizacji postulatów płacowych związków zawodowych. Ministerstwo rolnictwa przedstawiło, jak wyglądają zarobki w Agencji od prezesów i dyrektorów do pracowników niższego szczebla oraz jakie podwyżki otrzymali dotychczas w ramach sporu zbiorowego.

wk2 maja 2023, 10:49
W ostatnim czasie informowaliśmy o trwającym sporze zbiorowym związku zawodowego ARiMR i przygotowaniami do przeprowadzenia strajku w Agencji. Koniec mediacji, w ARiMR znów będzie protest. Jakie postulaty zgłaszają pracownicy? Sprawa wywołała już zainteresowanie polityków.

- W związku z coraz częściej podnoszonymi przez pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa sygnałami w sprawie niejasności i nieprzejrzystości systemu wynagrodzeń w tej instytucji, a zwłaszcza dotyczącymi wypłaty nagród uznaniowych, wnoszę interpelację poselską w sprawie poziomu wynagrodzeń pracowników ARiMR na dzień 31 grudnia 2022 r.- napisał w interpelacji poseł Krzysztof Paszyk z klubu Koalicji Polskiej, który zadał szereg szczegółowych pytań dotyczących zarobków pracowników ARiMR.

Jakie są zarobki Dyrektorów i Prezesów w ARiMR?

Z odpowiedzi udzielonej przez MRiRW wynika, że średnie wynagrodzenie brutto obejmujące sumę wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego i dodatku za wieloletnią pracę w wielkościach nominalnych na dzień 31.12.2022 r. powiększone o wypłacone w 2022 r. dodatkowe wynagrodzenie roczne i nagrody Prezesów i Dyrektorów OR ARiMR wynosi 21 090 zł. Mediana wynagrodzenia brutto Prezesów i Dyrektorów OR wynosi 18 467 zł.

Jak zarabia kadra kierownicza w ARiMR?

Z kolei średnie wynagrodzenie brutto i mediana obejmujące sumę wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego i dodatku za wieloletnią pracę w wielkościach nominalnych na dzień 31.12.2022 r. powiększone o wypłacone w 2022 r. dodatkowe wynagrodzenie roczne i nagrody kadry kierowniczej niższego szczebla ARiMR prezentuje tabela:Czytaj także: Nowy minister, stare problemy. Będzie strajk pracowników ARiMR?

Jak zarabiają pracownicy merytoryczni w ARiMR?

Średnie wynagrodzenie brutto i mediana obejmujące sumę wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego i dodatku za wieloletnią pracę w wielkościach nominalnych na dzień 31.12.2022 r. powiększone o wypłacone w 2022 r. dodatkowe wynagrodzenie roczne i nagrody pracowników merytorycznych ARiMR prezentuje tabela:


Ile wynoszą podwyżki w ARiMR?

Średnia i mediana podwyżek, oprócz podwyżki wynikającej z porozumienia podpisanego w ramach sporu zbiorowego, w podziale na centralę, oddziały regionalne i biura powiatowe:
  • Centrala – średnia kwota podwyżki – 887 zł, mediana podwyżki – 600 zł; przy czym liczba podwyżek w stosunku do liczby pracowników wyniosła 27,3%,
  • Oddziały Regionalne - średnia kwota podwyżki – 264 zł, mediana podwyżki – 200 zł; przy czym liczba podwyżek w stosunku do liczby pracowników wyniosła 67,9%,
  • Biura Powiatowe - średnia kwota podwyżki – 234 zł, mediana podwyżki – 200 zł; przy czy liczba podwyżek w stosunku do liczby pracowników wyniosła 66,4%.

wk
fot. archiwum


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)