Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>

„Ukraińskie zboże niezbadane w polskim chlebie sprzedawane”. AgroUnia protestuje we Włocławku

Obrazek

 

Mimo wprowadzenia przez rząd zakazu importu produktów rolno-spożywczych oraz zapowiadanych dopłat do zbóż oraz interwencji na rynku, rolnicy nie zamierzają osiadać na laurach. Sytuacja jest nadal niepewna, więc na ulicach jeszcze pozostaną, aż efekt będzie widoczny. 

Dorota Kolasińska18 kwietnia 2023, 12:56

AgroUnia w woj. kujawsko-pomorskim zorganizowała dobowy protest na ulicach Włocławka. Koło południa na ul. Chopina, pod biurem Anny Gembickiej, wiceminister rolnictwa ustawiło się wzdłuż chodnika około 20 ciągników. Jest to protest zarówno rolników i konsumentów.

Jakie są postulaty rolników z AgroUnii?

Rolnicy nie chcą żadnych dopłat do zbóż, traktują je jako zapomogę, która niewiele zmieni w obecnej sytuacji, chcą godziwych dochodów i przejrzystego rynku i zdrowych produktów dla polskich konsumentów. Rolnicy przyczepili banery, które sugerują, że polski chleb jest zrobiony z ukraińskiego zboża niekontrolowanej jakości. Co gorsza, magazyny nadal tym zbożem są zapchane, a eksport idzie opieszale. Stawki za zboże nadal są bardzo niskie.

- Chcemy wprowadzenia cła na ukraińskie zboże. Wiem, że ono cały czas jedzie, dlatego chcemy porozmawiać – mówił Michał Taczek, koordynator AgroUnii z woj. kujawsko-pomorskiego.

 

Rolnicy na protest zabrali ze sobą skrzynki z jabłkami, to kolejny produkt, z którym sadownicy mają poważny problem ze sprzedażą w opłacalnej cenie. Jabłka będą rozdawane mieszkańcom Włocławka.

 

Rolnicy zrzeszeni w AgroUnii byli z delegacją w biurze wiceminister Anny Gembickiej, zostali odprawieni z kwitkiem, że mają wrócić na rozmowę w przyszły poniedziałek. Nie zamierzają się poddawać, zostają na Al. Chopina we Włocławku przez kolejne kilkanaście godzin i czekają na wiceminister Gembicką.

 

Protest AgroUnii w Hrubieszowie

Jednocześnie inni przedstawiciele AgroUnii nadal są w Hrubieszowie, protestują przy przejściu granicznym z Ukrainą.

dkol

Fot. AgroUniaPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)