Zaloguj

STREFA PREMIUM - WIEDZA ROLNICZA W WYDANIU PREMIUM

Top agrar Premium - profesjonalnie o rolnictwie.
Każdego dnia otrzymasz od nas rzetelne i starannie wybrane informacje oraz porady pozwalające rozwijać Twoje gospodarstwo.

W ramach subskrypcji zyskasz dostęp m. in. do:

 • specjalistycznych artykułów
 • inspirujących reportaży z gospodarstw
 • raportów i prognoz rynkowych
 • porad i komentarzy ekspertów
 • merytorycznych materiałów video
 • wielu podpowiedzi, wskazówek i cennych informacji branżowych

Dołącz do top agrar Premium, korzystaj ze wszystkich unikalnych treści i rozwijaj z nami swoje gospodarstwo!

Jeśli masz prenumeratę top agrar Polska możesz korzystać w pełni ze Strefy Premium bez dodatkowych opłat! Zaloguj się.

 • Obrazek

  Czy Polska poradzi sobie z kryzysem w rolnictwie? Marcin Wroński, zastępca Dyrektora Generalnego KOWR

  Podczas IV Ogólnopolskiej Giełdy Rzepaczano - Zbożowej w Licheniu Starym w gronie ekspertów, analityków i przedstawicieli największych graczy rynkowych rozmawialiśmy o podsumowaniu kończącego się sezonu 2021/2022 oraz o prognozach rynkowych na zbliżające się żniwa i nowy sezon 2022/2023. Ale nie zabrakło także komentarzy do aktualnej sytuacji w całym polskim rolnictwie.

 • Obrazek

  John Deere 5075 E: zwrotny i cichy ciągnik

  Litera E w oznaczeniu symbolu informuje, że ciągnik należy do segmentu skromnie wyposażonych maszyn z oferty John Deere, ale nie ma się on czego wstydzić. John Deere 5075 E jest kolejnym z ciągników wagi lekkiej 75 KM, które ocenialiśmy w teście. 

 • Obrazek

  Będzie dopłata do każdej świni – nawet 160 tys. zł na gospodarstwo

    W czerwcu w Polsce będziemy mieć do czynienia z historycznie niskim pogłowiem świń, które osiągnie poziom zaledwie 9,5 mln sztuk. Ponieważ sytuacja jest dramatyczna rząd przygotował program wsparcia dla rolników i zamierza dopłacać do każdej sztuki świń, ale Bruksela stawia warunki. Kto może liczyć na dofinansowanie? 

 • Obrazek

  Nie tylko sytuacja w Ukrainie wpłynie na polski rynek zbóż. Adam Koc, prezes Młyny Szczepanki Sp. z o.o.

  Podczas IV Ogólnopolskiej Giełdy Rzepaczano - Zbożowej w Licheniu Starym w gronie ekspertów, analityków i przedstawicieli największych graczy rynkowych rozmawialiśmy o podsumowaniu kończącego się sezonu 2021/2022 oraz o prognozach rynkowych na zbliżające się żniwa i nowy sezon 2022/2023. Jednym z naszych gości i prelegentów był Adam Koc, prezes firmy Młyny Szczepanki Sp. z o.o.

 • Obrazek

  Rekordowy przerób krajowego rzepaku. Adam Stępień, dyrektor generalny PSPO i KIB

  Podczas IV Ogólnopolskiej Giełdy Rzepaczano - Zbożowej w Licheniu Starym w gronie ekspertów, analityków i przedstawicieli największych graczy rynkowych rozmawialiśmy o podsumowaniu kończącego się sezonu 2021/2022 oraz o prognozach rynkowych na zbliżające się żniwa i nowy sezon 2022/2023. Jednym z naszych gości i prelegentów był Adam Stępień, dyrektor generalny Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju i Krajowej Izby Biopaliw.

 • Obrazek

  DLG Feldtage 2022 – europejskie trendy w uprawie

  Tegoroczne DLG Feldtage odbyły się na zachodnich rubieżach Niemiec. Z powodu pandemii COVID-19 poprzednia tego typu impreza nie odbyła się, jesteśmy zatem po 4-letniej przerwie. Co ciekawego zaprezentowały firmy na targach? Zapraszamy do obejrzenia relacji!

 • Obrazek

  Żniwa jęczmienia na Opolszczyźnie idą pełną parą

  Na słabszych glebach już w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się małe żniwa, szczególnie na południu kraju. Rolnicy z Opolszczyzny są dobrej myśli co do tegorocznego plonu, ale obawiają się sytuacji rynkowej.

 • Obrazek

  Zwierzęta nieoznakowane będą likwidowane?

  Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów zajmie się ustawą o identyfikacji i rejestracji zwierząt. Projekt przewiduje ujednolicenie przepisów w tym zakresie oraz wyposażenie Inspekcji Weterynaryjnej w nowe narzędzia do walki z afrykańskim pomorem świń.  

 • Obrazek

  Claas Elios 210: ciągnik do wymagających prac

  Eliosa można docenić dopiero po tym, gdy będzie używany do wymagających prac. Wtedy ciągnik pokazuje się od najlepszej strony. Przedstawiamy kolejny spośród testowanych ciągników 75 KM w wadze lekkiej.

 • Obrazek

  Rynki zbożowe są rozchwiane i pod silną presją. Co będzie z cenami zbóż? Radosław Stasiuk, Bunge Polska Sp. z o.o.

  Podczas IV Ogólnopolskiej Giełdy Rzepaczano - Zbożowej w Licheniu Starym w gronie ekspertów, analityków i przedstawicieli największych graczy rynkowych rozmawialiśmy o podsumowaniu kończącego się sezonu 2021/2022 oraz o prognozach rynkowych na zbliżające się żniwa i nowy sezon 2022/2023. Jednym z naszych gości i prelegentów był Radosław Stasiuk, dyrektor ds. zbóż i śruty sojowej Bunge Polska Sp. z o.o.

Ważne Tematy