Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

STREFA PREMIUM - WIEDZA ROLNICZA W WYDANIU PREMIUM

Top agrar Premium - profesjonalnie o rolnictwie.
Każdego dnia otrzymasz od nas rzetelne i starannie wybrane informacje oraz porady pozwalające rozwijać Twoje gospodarstwo.

W ramach subskrypcji zyskasz dostęp m. in. do:

 • specjalistycznych artykułów
 • inspirujących reportaży z gospodarstw
 • raportów i prognoz rynkowych
 • porad i komentarzy ekspertów
 • merytorycznych materiałów video
 • wielu podpowiedzi, wskazówek i cennych informacji branżowych

Dołącz do top agrar Premium, korzystaj ze wszystkich unikalnych treści i rozwijaj z nami swoje gospodarstwo! Jeśli masz prenumeratę top agrar Polska możesz korzystać w pełni ze Strefy Premium bez dodatkowych opłat! Zaloguj się

 • Obrazek
  Porady prawne

  Komu przysługuje pomoc ARiMR w ramach wsparcia dla rodziny?

  Pytanie Czytelnika: ARiMR odmówiła wypłaty pomocy w ramach wsparcia rodziny w sytuacji zagrożenia utraty płynności finansowej spowodowanej suszą w 2022 r. Jako przyczynę wskazano, że wnioskodawca nie spełnia wymogu „rodziny”. Komu taka pomoc zatem przysługiwała?

 • Obrazek
  Aktualności

  Copa-Cogeca dyskutuje o dobrostanie z KE i EFSĄ. Gdzie pojawia się spór?

  W Unii Europejskiej trwa przegląd przepisów dobrostanu zwierząt. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) przygotowuje dla Komisji Europejskiej ekspertyzy naukowe, które pokazują kierunek niezbędnych zmian. Copa-Cogeca popiera zmiany, ale uważa, że przy projektowaniu zmian należy brać pod uwagę także kwestie ekonomiczne i społeczne. O co toczy się największy spór?  

 • Obrazek
  Zarządzanie

  Czy na sprzedawane zboże obowiązuje stawka 0% VAT?

  Pytanie Czytelnika: Na początku lipca br. miałem okazję sprzedać kilkadziesiąt ton pszenżyta pośrednikowi. Zażądał ode mnie faktury ze stawką 0%, twierdząc, że zmieniły się przepisy. Czy faktycznie tak się stało po przedłużeniu obniżki VAT na produkty spożywcze do końca 2023 r.?

 • Obrazek
  Ziemniaki

  Wszystko o uprawie sadzeniaków - nawożenie, ochrona i zbiór

  Przez całą wiosnę mieliśmy kolejną suszę, która utrudnia produkcję polową, w tym ziemniaka. W tej branży pozostali natomiast profesjonaliści, którzy potrzebują sadzeniaków wysokiej klasy, a ich uprawa to ryzykowne i niełatwe zadanie.

 • Obrazek
  Aktualności

  Nie ma mowy o zakazie promocji mięsa i wina: reforma nie za wszelką cenę

  Przedłużają się prace nad reformą unijnej polityki promocji produktów rolno-spożywczych. Zdaniem Jerzego Wierzbickiego, sens przeprowadzenia zmian jest tylko wtedy, gdy zostaną zachowane pierwotne cele i zasady polityki promocji. Nie ma mowy o zakazie promocji mięsa i wina, które są częścią europejskiego dziedzictwa kulinarnego.

 • Obrazek
  Rynek zbóż

  Jak sprzedać zboże, żeby zyskać i ograniczyć straty?

  Jaką strategię sprzedaży zbóż przyjąć, by więcej zyskać lub chociaż zminimalizować straty? Jakich cen skupu możemy się spodziewać w żniwa? Na te pytania odpowiadali uczestnicy debaty w bloku zbożowym podczas V Ogólnopolskiej Giełdy Rzepaczano-Zbożowej.

 • Obrazek
  Rynek rzepaku

  Rola Polski w światowym rynku rzepaku rośnie

  Światowe i unijne prognozy zbiorów rzepaku idą w dół, a polskie szacunki w górę. Kto jest największym na świecie producentem rzepaku?Rośnie rola naszego kraju jako unijnego producenta, a na starcie tegorocznych zbiorów rosły także ceny rzepaku. Teraz to się zmieniło. 

 • Obrazek
  Warzywa

  Jak uzyskać najlepszą jakość ziemniaka chipsowego?

  W produkcji ziemniaka chipsowego kluczem do efektywnej produkcji jest wysoka, wręcz jak sami producenci podkreślają, wyśrubowana jakość, której głównym wyznacznikiem jest zawartość suchej masy w bulwach. Jak ją uzyskać?

Ważne Tematy