Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

19 pracowników sezonowych z gospodarstwa k. Iławy zakażonych koronawirusem

W jednym z gospodarstw rolnych w Bałoszycach w gminie Susz w powiecie iławskim (woj. warmińsko-mazurskie) u 19 pracowników sezonowych z Ukrainy stwierdzono zakażenie koronawirusem. 26 osób, które miały kontakt z chorymi przebywa na kwarantannie. Burmistrz Susza apeluje o zachowanie spokoju.

Kamila Szałaj23 lipca 2020, 12:43
W ostatnich dniach stwierdzono obecność koronowirusa u 19 pracowników sezonowych z Ukrainy, którzy pracowali w jednym z gospodarstw produkujących warzywa w Bałoszycach.

Jak poinformowała nas Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Iławie, są to kobiety i mężczyźni w wieku od 20 do 63 lat. Obecnie chorzy nie wymagają hospitalizacji. Dziś lub jutro zostaną umieszczeni w izolatorium (ośrodku izolacji), a na razie przebywają w gospodarstwie, oddzieleni od reszty pracowników.

Zgodnie z wdrożonymi natychmiast procedurami sanitarnymi, kolejne 26 osób, które zetknęło się z zarażonymi, przebywa obecnie na kwarantannie domowej. Za 7 dni czekają ich ponowne badania w kierunku koronawirusa.

O spokój i przestrzeganie reżimu sanitarnego  zaapelował do mieszkańców gminy burmistrz Krzysztof Pietrzykowski.

- Mimo niepokojących wieści bardzo Państwa proszę o nieuleganie panice i zachowanie spokoju oraz rozwagi. Przypominam i zachęcam do stosowania się do wciąż obowiązujących obostrzeń, przyjętych w ramach walki z koronawirusem: noszeniu w miejscach publicznych zakrywających usta i nos maseczek lub przyłbic, używaniu rękawic ochronnych oraz zachowaniu dystansu społecznego. Nie zapominajmy o częstym myciu rąk i unikaniu dużych skupisk ludzkich – apeluje burmistrz Susza.

W sumie na Warmii i Mazurach od początku pandemii odnotowano 326 przypadków koronawirusa. Dwie osoby zmarły. 
ksz, fot. pixabay.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)