Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Prezydent Duda apeluje o wspieranie rolników: kupujmy polską żywność

Prezydent Andrzej Duda zaapelował dziś o wsparcie rolników poprzez kupowanie polskich produktów żywnościowych. Zaznaczył, że jest zwolennikiem tego, by na paragonie widniało oznaczenie, który z zakupionych towarów został wyprodukowany lokalnie.

Kamila Szałaj19 czerwca 2020, 16:09
Dziś prezydent Andrzej Duda gościł w Pińczowie. Najpierw spotkał się z przedstawicielkami kół gospodyń wiejskich, a potem odwiedził przetwórnię owoców i warzyw Gomar.

- Ciekawy poranek związany z rolnictwem i przejściem produktów rolnych na nasze stoły. Jakie są konkluzje z dzisiejszych rozmów? Otóż przede wszystkim zapotrzebowanie jest jedno: nie mam żadnych wątpliwości, że potrzebna jest większa promocja polskich produktów i zwiększenie ich dostępności dla naszych potencjalnych kupujących – mówił prezydent Duda.


Zaapelował do konsumentów, by w sklepie wybierali polskie produkty żywnościowe. 

- Kupujmy produkty polskie. Są one bardzo wysokiej jakości. Nasi rolnicy produkują świetną żywność, zbierają plony, zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe – w związku z tym trzeba wspierać polskich rolników. Proszę o kupowanie polskiej żywności i polskich produktów – zachęcał.

590 z przodu


Przypomniał, że na każdym  produkcie umieszczony jest kod kreskowy. Jeżeli ma początek 590, oznacza to, że produkt został wyprodukowany w Polsce.

Więcej produktów lokalnych w sklepach 


Zaapelował także do rolników i producentów żywności, produkty lokalne były bardziej dostępne w sieciach handlowych.

Prezydent Duda opowiedział się także za wprowadzeniem regulacji zobowiązującej duże sieci handlowe do tego, by zawsze określony procent oferowanych przez nie produktów pochodził z rynku lokalnego. 

Pochodzenie produktu na paragonie


Zaznaczył, że jest zwolennikiem tego, by na paragonie widniało oznaczenie, który z zakupionych produktów został wyprodukowany lokalnie oraz w Polsce.

ksz, na podst. i fot. Kancelaria Prezydenta RP


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)