Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Pomoc de minimis za straty w uprawach

Obrazek

31. marca biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na Podlasiu zakończyły przyjmowanie wniosków od rolników, których uprawy zostały zniszczone przez dziki.

Bartłomiej Czekała1 kwietnia 2015, 08:43

Do wczoraj do biur ARiMR na Podlasiu wpłynęło 633 wnioski na kwotę ponad 5,98 mln zł. To oznacza, że wszyscy wnioskodawcy otrzymają pomoc de minimis z tytułu odszkodowania, ponieważ rząd przeznaczył w lutym na ten cel 6,1 mln zł. Indywidualna kwota pomocy dla każdego rolnika będzie uzależniona dotychczasowego wykorzystania przez niego 3-letniego limitu pomocy de minimis w gospodarstwie oraz od równowartości szkód w uprawach rolnych wyrządzonych przez dziki, oszacowanych przez zespół powołany przez dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Agencja rozpoczęła wydawanie decyzji administracyjnych w sprawie przyznania pomocy de minimis 19. marca i do końca miesiąca przekazała z tego tytułu 443 rolnikom łączną kwotę 3,1 mln zł. ARiMR zapewnia, że wydawanie kolejnych decyzji na podstawie złożonych w biurach powiatowych wniosków oraz wypłacanie wynikających z nich kwot pomocy będzie kontynuowane na bieżąco w najbliższych dniach. bcz

Źródło: ARiMRPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)