Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Ardanowski: będzie pomoc dla gospodarstw, które ucierpiały przez koronawirusa

Miliard złotych dofinansowania dostaną rolnicy, których gospodarstwa straciły dochody w związku z epidemią koronawirusa - zapowiedział podczas niedzielnej wizyty w województwie podlaskim minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Obiecał też, po raz kolejny, że zaległa pomoc suszowa zostanie wkrótce wypłacona.

Kamila Szałaj6 lipca 2020, 16:20
Pomoc finansowa trafi do tych gospodarstw rolnych, które ucierpiały z powodu epidemii koronawirusa, w postaci grantów i specjalnych premii. Będzie to dodatkowy miliard złotych, choć minister wnioskował do Komisji Europejskiej o sumę 1 miliarda euro.
 
– Pomoc będzie skierowana szczególnie do sektora produkcji wołowiny, baraniny, produkcji mleka, ale także do produkcji wieprzowiny i drobiu oraz w pewnym zakresie do produkcji roślin ozdobnych – poinformował minister.

Ardanowski zwrócił uwagę, że problemy gospodarstw wynikały m.in. z ograniczeń eksportu po zamknięciu granic w związku z epidemią. Przypomniał jednocześnie, że na jego prośbę polscy ambasadorzy przesyłają informacje z całego świata, gdzie jest zapotrzebowanie na żywność.

– Staramy się natychmiast reagować i w Singapurze, i w Chinach, i w Emiratach Arabskich, w innych krajach, w północnej Afryce. Odbudujemy naszą pozycję po tym koronawirusie – zapewnił minister.

Szef resortu rolnictwa poinformował ponadto, że wkrótce zakończy się realizacja wypłat pomocy suszowej za rok 2019, na którą czekają rolnicy. Miejmy nadzieję, że to wreszcie ostateczny termin, bo przypomnijmy - nie dalej jak dwa tygodnie temu minister obiecywał, że zaległa pomoc trafi na konta rolników w ciągu kilku dni. Z kilku dni zrobiło się kilkanaście, a Wy nadal do nas piszecie, że przelewu jak nie było, tak nie ma.


ksz, na podst. MRiRW, fot. MRiRW


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)